L********* J******* T******** S**** V***** Î* C******* D* L********* J******* A* D********* S* C****** I***** C******** S**
ReclamantŞ**** L******** F*****
PârâtS* C****** I***** C******** S** P*** A************ S****** P**** C*******
PârâtAdmite acţiunea. Anulează vânzarea intervenită la data de 23.10.2010 între debitoare şi pârrâtul Ş**** L******** F*****. Obligă pe pârât să restituie averii debitoarei autoturismul marca VW/1KM/AABXE Jetta 1,9 TDI. Cu recurs.
Amână pronunţarea asupra cauzei la data de 28.03.2012.
Admite proba cu interogatoriu luat pârâtului Ş**** L******** F***** solicitată de reclamant şi proba cu interogatoriu luat administratorului statutar al SC Calorit Instal Construct SRL, respectiv Pîrva Cristian, solicitată de apărătorul pârâtului Ş**** L******** F*****. Se citează la interogatoriu pârâtul Ş**** L******** F***** şi administratorul statutar al SC Calorit Instal Construct SRL, respectiv Pîrva Cristian, prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă şi conform art.85 şi următoarele C.pr.civ. Amână judecarea cauzei la 21.03.2012. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 08 Februarie 2012 la Tribunalul Specializat Argeş.
La cererea apărătorului pârâtului Ş**** L******** F*****, se acordă un nou termen de judecată pentru a i se da posibilitatea să ia cunoştinţă de răspunsul la întâmpinare şi de actele depuse de reclamant la acest termen. Amână judecarea cauzei la 8.02.2012. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 Ianuarie 2012 la Tribunalul Specializat Argeş.
La cererea reclamantului şi a apărătorului pârâtului Şovar Laurenţiu, se acordă un nou termen de judecată pentru a se da posibilitatea acestora să ia cunoştinţă de conţinutul actelor care le-au fost comunicate la acest termen, respectiv întâmpinarea formulată de pârâtul Şovar Laurenţiu şi cererea precizatoare depusă de reclamant. Amână judecarea cauzei la 11.01.2012. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 30 Noiembrie 2011 la Tribunalul Comercial Argeş.
În temeiul art.167 C.pr.civ., admite proba cu înscrisuri solicitată de reclamant. La cererea apărătorului pârâtului Ş**** L******** F*****, se acordă un nou termen de judecată pentru a se da posibilitatea acestuia să pregătească apărarea. Amână judecarea cauzei la 30.11.2011. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 16 Noiembrie 2011 la Tribunalul Comercial Argeş.
În temeiul art.167 C.pr.civ., admite probele solicitate de reclamant, respectiv probele cu înscrisuri şi interogatoriu luat pârâţilor. Se citează pârâţii cu menţiunea chemării la interogatoriu prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă şi în conformitate cu dispoziţiile Codului de procedură civilă. Pentru pârâtul Ş**** L******** F***** se reia procedura de citare prin publicitate în conform art.95 C.pr.civ., sens în care se afişează citaţia la uşa instanţei şi se pune în vedere reclamantului să o publice într-un ziar de largă circulaţie. Amână judecarea cauzei la 16.11.2011. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Octombrie 2011 la Tribunalul Comercial Argeş.
Lămureşte calitatea părţilor, în sensul că lichidatorul judiciar TĂNĂSESCU SABIN VIOREL are calitatea de reclamant, iar calitatea de pârâţi o au debitoarea S* C****** I***** C******** S** P*** A************ S****** P**** C******* şi Ş**** L******** F*****. În baza art. 107 C.pr.civ., se acordă un termen de judecată pentru lipsă de procedură cu pârâţii. Se citează pârâtul Ş**** L******** F***** conform art.95 C.pr.civ., sens în care se afişează citaţia la uşa instanţei şi se pune în vedere reclamantului să o publice într-un ziar de largă circulaţie, iar pârâta S* C****** I***** C******** S** P*** A************ S****** P**** C******* se citează conform art.85 şi următoarele C.pr.civ. De asemenea, se citează pârâţii şi prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Amână judecarea cauzei la 5.10.2011. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Iunie 2011 la Tribunalul Comercial Argeş.