D**** S******** A*****
ReclamantC****** J******** D* A******* A L* 1**** S*** M***
PârâtC****** L***** D* A******* A L* 1**** M*****
PârâtAdmite acţiunea.
Hotarare 1773/2013 din 13.03.2013Comunicare raport de expertiză.
Incheiere de sedinta din 13.02.2013Respinge cererea de reexaminare formulată de d-l expert Suba Alexandru şi menţine amenda aplicată de 700 RON, în baza art. 108 ind. 1 pct. 2, lit. „c” C.pr.civ. În baza art. 108 ind.1 pct.2 lit. © C.pr.civ. instanţa sancţionează din nou cu amenda judiciară în cuantum de 700 lei pe d-l expert Suba Alexandru , dom. în Satu Mare, str. Traian Vuia, bl.C7,ap.5, jud. Satu Mare, pentru neefectuarea expertizei dispuse în cauză. Dispune Administraţiei Financiare Satu Mare, executarea prezentului titlu, conform celor de mai sus. Înlocuieşte expertul Suba Alexandru cu expertul Donka Vasile Nicolae . Amână judecarea cauzei la data de 13.02.2013 , C7C,sala 114 , ora 8,30, dată pentru, părţile au TC conf. art.153 alin.1 C.pr.civ., modificat prin Legea 202/2010 . - Se va emite scrisoare de debitare la Administraţia Financiară Satu Mare. Executorie. Cu drept de promovare a unei cereri de reexaminare pentru expert în 15 zile de la comunicare. - să se emită adresă către expert Donka Vasile Nicolae, conform celor de mai sus. - să se emită adresă către BLE Satu Mare de pe lângă Tribunalul Satu Mare, conform celor de mai sus.
Lipsă expertiza.
În vederea soluţionării cererii de reexaminarea formulată în cauză de expert Suba Alexandru , instanţa va acorda un nou termen de judecată pentru a se cita expertul cu menţiunea, să facă dovada convocării părţilor urmând ca instanţa să emită o adresă către Biroului Local de Expertiză pentru a confirma virarea din contul expertului Kerti Nicolae Otto avansul şi onorariu definitiv achitat de către reclamant în suma de 1470 RON , în contul expertului Suba Alexandru
Aplică amenda maximă de 700 Ron pe seama expertului Suba Vasile. Revenire cu adresă către expert.
Revenire cu adresă către expert.
Revenire cu adresă către expert.
Aplică amenda maximă de 700 Ron pe seama expertului Kerti Nicolae Otto . Înlocuieşte expertulKerti Nicolae Otto cu expertul Şuba Alexandru.
Revenire cu adresă către expert.
Revenire cu adresă către expert.
Reclamantul să facă dovada achitării decontului final pe seama expertului în suma de 1170 lei.
Revenire cu adresă către expert.
Emitere adresă către expert.
Numire expert. Petentul să facă dovada achitării onorariului de 300 lei pe seama expertuluiKert Nicolae Otto.
revenire la adresă
Revenire cu adresă către BLE Satu Mare.
Emitere adresă către Biroul Local de Expertiză Satu Mare.