S*** F***** G**** S***** P*** A************ J******* C******* 9* S***
Apelant ReclamantA****** N******** P***** L*******
Apelant PârâtA****** N******** P***** L******* L* S***** A*** L* B****** Ş* A******** S***
Apelant PârâtÎn temeiul art.36 din Legea nr.85/2006, suspendă judecata apelului declarat de apelanta A.N.L., doar în ceea ce priveşte cererea de actualizare a sumei la plata căreia a fost obligată S.C. FILDEN GROUP S.R.L. Respinge, ca nefondat, apelul declarat de apelanta A.N.L. Cu recurs în 15 zile de la comunicare.
Hotarare 129/2013 din 18.04.2013Amână pronunţarea la 18.04.2013.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 11.04.2013pentru a lua cunoştinţă de răspunsul la obiecţiuni la raportul de raportul de expertiză
Incheiere de sedinta din 14.03.2013pentru a se răspunde la obiecţiuni la raportul de raportul de expertiză
Incheiere de sedinta din 21.02.2013Pentru a se răspunde la obiecţiuni
Incheiere de sedinta din 24.01.2013lipsa raportului de expertiză
Având în vedere lipsa raportului de expertiză tehnică în construcţii,
Încuviinţează obiectivele la raportul de expertiză tehnică în construcţii propuse de apelanta – reclamantă, considerându-le utile soluţionării cauzei. Se va emite adresă către Domnul expert Gheorghe Ion prin care i se va aduce la cunoştinţă că a fost desemnat pentru efectuarea raportului de expertiză tehnică în construcţii dispus în cauză, cu obiectivele stabilite prin încheierea de şedinţă din 20.09.2012 şi la termenul de faţă, cu menţiunea că onorariul provizoriu de expert a fost achitat şi de a depune la dosar lucrarea cu cel puţin cinci zile înainte de termen.
Se va reveni cu adresă către Biroul local de expertize judiciare tehnice şi contabile cu menţiunea de a recomanda 5 experţi tehnici autorizaţi în specialitatea construcţii pentru desemnarea unui expert. Încuviinţează cererea ambelor părţi de participare a câte unui expert parte la efectuarea raportului de expertiză.
Pentru a se solicita relaţii din partea BECTJ cu privire la lista a 5 experţi tehnici construcţii
Încuviinţează obiecţiunile formulate de ambele părţi la raportul de expertiză contabilă întocmit în prezenta cauză. În ceea ce priveşte obiecţiunile apelantei – pârâte, expertul desemnat va avea în vedere punctele rămase în divergenţă între raportul său de expertiză contabilă şi raportul întocmit de expertul parte Iorgoaea Eugenia. Se va emite adresă către Domnul expert Anghelache Petre pentru a răspunde obiecţiunilor astfel cum au fost încuviinţate.
Încuviinţează ambelor părţi cererile de acordare a unui termen pentru a lua cunoştinţă de conţinutul obiecţiunilor la raportului de expertiză contabilă, comunicate reciproc azi, în şedinţă publică.
Având în vedere cererile ambelor părţi de acordare a unui termen pentru a lua cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză contabilă întocmit în cauză, le va încuviinţa şi va acorda termen
Încuviinţează cererea expertului de acordare a unui nou termen de judecată pentru finalizarea raportului de expertiză contabilă. Se va reveni cu adresă către Domnul expert Anghelache Petre, cu menţiunea de a depune la dosar lucrarea cu cinci zile înainte de termen.
Încuviinţează cererea expertului de acordare a unui nou termen de judecată pentru finalizarea raportului de expertiză contabilă. Se va reveni cu adresă către Domnul expert Anghelache Petre, cu menţiunea de a depune la dosar lucrarea cu cinci zile înainte de termen.
Încuviinţează cererea expertului de acordare a unui nou termen de judecată pentru finalizarea raportului de expertiză contabilă. Se va reveni cu adresă către Domnul expert Anghelache Petre, cu menţiunea de a depune la dosar lucrarea cu cinci zile înainte de termen.
Încuviinţează obiectivele conform listelor depuse la dosar de către ambele apelante. De asemenea, încuviinţează apelantei – reclamante participarea unui expert parte la efectuarea expertizei contabile şi pune în vedere acesteia să indice cu adresă la dosar expertul parte. Se va emite adresă către Domnul expert Anghelache Petre, prin care i se va aduce la cunoştinţă că a fost desemnat pentru efectuarea expertizei contabile, cu obiectivele formulate de ambele părţi şi încuviinţate de către instanţă la termenul de astăzi, cu menţiunea că s-a achitat onorariul provizoriu de expert în cuantum de 3000 lei în cote egale de către ambele părţi şi cu menţiunea de a depune la dosar lucrarea la termenul următor.
Încuviinţează ambelor părţi probele cu înscrisuri şi cu expertiză contabilă, ale căror obiective urmează să fie indicate de către ambele părţi în scris până la termenul următor. Se va emite adresă către Biroul local de expertize pentru recomandarea a cinci experţi contabili în vederea desemnării unui expert. Stabileşte onorariul provizoriu de expert în cuantum de 3000 lei, câte 1500 lei în sarcina fiecărei părţi cărora le pune în vedere ca în termen de cinci zile să depună la dosar dovada achitării onorariului.
Admite cererile de abţinere formulate de doamnele judecător Alina Pănescu şi Cristina Scheaua. Inaintează cauza grefei în vederea repartizării aleatorii.
Înaintează dosarul completului legal investit în vederea soluţionării cererilor de abţinere formulate de doamnele judecător EUGENIA ALINA PĂNESCU şi MARIA CRISTINA SCHEAUA.
Incheiere de sedinta din 26.09.2011