L**** L****
ContestatorI************ P******* J******* T********
IntimatAdmite în parte plângerea contravenţională formulată de contravenientul L**** L****,împotriva procesului verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor seria CC nr.7242535 încheiat la data de 7 martie 2011 de Poliţia Piatra,înlocuire sancţiunea amenzii contravenţionale aplicată în cuantum de 1000 lei cu sancţiunea avertisment şi atrage atenţia contravenientului asupra disp.art.7 din OG 2/2001.Definitivă şi irevocabilă.Pronunţată azi,27 iunie 2011 în şedinţă publică.
Amână cauza şi fixează un nou termen de judecată la data de 27 iunie 2011 ,Complet nr.2 ,civil.pentru când : -se va cita martorul din procesul verbal de contravenţie -Dragodan Nicu,domiciliat în comuna Piatra,judeţul Teleorman, Contravenientul are termenul în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 30 mai 2011.
Amână cauza şi fixează un nou termen de judecată la data de 30 mai 2011 ,Complet nr.2 ,civil.pentru când : - se va emite adrese către Poliţia mun.Turnu Măgurele şi Poliţia comunei Piatra,pentru a comunica domiciliul martorului Dragodan Nicu-CNP-16712133454-din procesul verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor seria CC nr.7242535 încheiat la data de 7 martie 2011. -Contravenientul are termenul în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 9 mai 2011.
Admite proba cu doi martori solicitată de contestator . Amână cauza şi fixează un nou termen de judecată la data de 9 mai pentru când se vor cita martorii propuşi de contravenient respectiv Răducan Adrian şi Răducan Matei, cu acelaşi domiciliu în comuna Putineiu, judeţul Teleorman. Se va emite adresă la poliţie pentru a ne comunica adresa martorului din procesul verbal Dragodan Nicu. Contravenientul şi organul constatator,au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 18 aprilie 2011.