O****** I***
PetentD******* D* D****
IntimatC****** L***** D* A******* A L**** 1****** C****
IntimatC****** J******** D* A******* A L**** 1******
Intimatrespinge actiunea
Hotarare 9490/2012 din 20.12.2012amana pr. la 20.12.2012
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 14.12.2012amana pr. la 14.12.2012.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 07.12.2012Dispune emiterea unei adrese către O.C.P.I. Botoşani pentru a comunica instanţei care sunt suprafeţele de teren libere din punct de vedere juridic în p.c. 430/150 şi p.c. 109/110 din extravilanul comunei Corni, jud. Botoşani.
in temeiul art. 151 CPC repune cauza pe rol, termen - 05.11.2012.
Incheiere de sedinta din 25.09.2012amana pr. la 25.09.2012.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 18.09.2012amana pr. la 18.09.2012.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 11.09.2012amana pr. la 11.09.2012.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 05.09.2012Dispune emiterea unei adrese către petent pentru a comunica instanţei dacă mai are alte probe de solicitat în susţinerea plângerii.
Dispune comunicarea către părţi a câte un exemplar după raportul de expertiză, pentru a se lua la cunoştinţă.
Se va reveni cu adresele emise la termenul anterior.
Pentru a se emite adresă către dl. expert desemnat în cauză Cilibiu Eusebiu Laurenţiu şi către Biroul Local de Expertiză, se va dispune amânarea cauzei. Dispune emiterea unei adrese către petent pentru a proceda la achitarea avansului de onorariu stabilit în acest sens, în contul expertului desemnat.
Pentru punerea în discuţie a obiectivelor pentru efectuarea unei expertize de specialitate, se va dispune amânarea cauzei.
Pentru a se introduce în cauză intimatul Dorneanu Dorel şi a se emite adresă petentului, va dispune amânarea cauzei, acordând un nou termen de judecată, pentru care Comisia Locală Corni, prin reprezentant, are termen în cunoştinţă, urmând a se reveni la procedura de citare a petentului şi intimatei Comisia Judeţeană de Fond Funciar.
Pentru a se emite adresă petentului în vederea precizării cadrului procesual al acţiunii, va dispune amânarea cauzei, acordând un nou termen de judecată, pentru care se va reveni la procedura de citare a petentului şi intimatei Comisia Judeţeană de Fond Funciar. În temeiul art. 153/1 C.p.c. intimata Comisia Locală Corni, prin reprezentant, a primit termen în cunoştinţă.
Având în vedere dispoziţiile art.99 alin.11 din Regulamentul de Ordine Interioară a Instanţelor şi Hotărârea nr. 21/23.08.2011 a Colegiului de Conducere al instanţei, va repartiza cauza la completul C- 10 ,cu termen de judecată la data de 26.10.2011.
introdus in cauză comisia locala si comisia judeteană. solicitat documentatia care a stat la baza emiterii titlului de proprietate de la OCPI