D***** I****
ReclamantD***** V******
ReclamantC***** G*******
PârâtN****** M******
PârâtAdmite actiunea. Respinge cererea reconventionala ca find neintemeiata. Dispune iesirea din indiviziune a partilor cu privire la suprafata de 1326 mp teren arabil situat in intravilanul cartierului Neicu, oras Panciu, T 1, pc.46A. Atribuie terenul paratului C***** G******* si obliga pe acesta la plata unei sulte in favoarea paratei Nicolas Mihaela in cuantum de 8787,20 lei. Constata perfecta vanzarea cumpararea intervenita intre reclamantii cumparatori D***** I**** si D***** V****** si paratul vanzator C***** G******* asupra imobilului teren in suprafata de1326 mp teren arabil situat in intravilanul cartierului Neicu, oras Panciu, T 1, pc.46A, jud.Vrancea , T.101, pc.650, cu vecinii : N-drum exploatare, S-def.Popa Maria, V-str.Miron Costin, E- Tabacaru Niculina identificat in raportul de expertiza topo intocmit de expert Moraru Vasile, parte integranta din prezenta hotarare. Dipune comunicarea prezentei hotarari catre organele fiscale si catre Biroul de carte funciara, la data ramanerii irevocabile. Ia act ca reclamantii nu solicita cheltuieli de judecata. Cu recurs in 15 zile de la comunicare. Pronuntata in sedinta publica, azi 30.04.2013.
Hotarare 725/2013 din 30.04.2013AMÂNĂ PRONUNŢAREA La 30.04.2013
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 23.04.2013Termen acordat la cererea apărătorului pârâtului pentru a lua cunoştinţă de raportul de expertiză.
Incheiere de sedinta din 16.04.2013Termen acordat pentru lipsa raportului de expertiză.
Incheiere de sedinta din 19.03.2013TERMEN ACORDAT ÎN VEDEREA EFECTUĂRII EXPERTIZEI.
Incheiere de sedinta din 19.02.2013TERMEN ACORDAT ÎN VEDEREA ACHITĂRII ONORARIULUI DE EXPERTIZĂ PREALABILĂ ÎN SUMĂ DE 800 LEI DE CĂTRE RECLAMANT..
Incheiere de sedinta din 05.02.2013Termen acordat la cererea apărătorului pâârtului C***** G******* pentru a lua cunoştinţă de înscrisurile depuse astăzi la dosar.
TERMEN ACORDAT LA CEREREA APĂRĂTORULUI PÂRÂTULUI PENTRU A LUA CUNOŞTINŢĂ DE RAPORTUL DE EXPERTIZĂ.
Termen acordat în vederea efectuării expertizei.
TERMEN ACORDAT PENTRU LIPSA DE PROCEDURĂ CU PÂRÂTA NICOLAŞ.
TERMEN ACORDAT ÎN VEDEREA ADMINISTRĂRII PROBELOR.
TERMEN ACORDAT LA CEREREA APĂRĂTORULUI RECLAMANTERI PENTRU A LUA CUNOŞTINŢĂ DE ACTELE DEPUSE LA DOSAR .
TERMEN ACORDAT LA CEREWREA APĂRĂTORULUI RECLAMANŢILOR PENTRU A LUA CUNOŞTINŢĂ DE ÎNTÂMPINARE ŞI CERERE RECONVENŢIONALĂ.
TERMEN ACORDAT LA CEREREA APĂRĂPTORULUI PÂRÂTULUI PENTRU A FORMULA RECONVENŢIONALĂ ŞI ÎNTÎMPINARE.