Dosar 11542/63/2012 din 29.06.2012

procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 11542/63/2012
Data dosar:
29.06.2012
Instanta:
Tribunalul Dolj
Departament:
Secţia a II-a Civilă
Obiect:
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 11.12.2012 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Închis lichidarea (art. 118 din lege)

    Admite cererea lichidatorului judiciar C*** D* I********* O****** S***. În temeiul art. 131 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune închiderea procedurii falimentului debitorului S* T******* S*** S**. Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art. 136 din Legea privind procedura insolvenţei, Descarcă pe lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art. 135 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorilor, administratorului special, Direcţiei Teritoriale a Finanţelor Publice, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Dolj, pentru efectuarea din oficiu a menţiunilor de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. În temeiul art. 4 din Legea 85/2007, dispune eliberarea sumei de 3000 lei, către lichidatorul judiciar din fondul de lichidare aflat la dispoziţia U.N.P.I.R, sumă reprezentând remuneraţia acestuia şi a sumei de 50 lei cheltuielile de procedură avansate de lichidatorul judiciar pentru administrarea curentă a procedurii de insolvenţă. . Definitivă. Cu drept de recurs în 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 decembrie 2012.

  • Sedinta din data de 27.11.2012 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Amână cauza

    Acordă termen la 11.12.2012, pentru când se vor cita creditorii cu menţiunea că se va pune în discuţie cererea lichidatorului judiciar privind închiderea procedurii de insolvenţă în conformitate cu dispoziţiile art. 131 din lege.

  • Sedinta din data de 30.10.2012 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Amână cauza

    Dispune înregistrarea la grefa tribunalului şi afişarea, în copie, la uşa instanţei a tabelului definitiv al creanţelor împotriva averii debitorului. Acordă termen la 27.11.2012 pentru continuarea procedurii.

  • Sedinta din data de 16.10.2012 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Amână cauza

    Ia act de raportul lichidatorului judiciar, asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia stării de insolvenţă. Dispune înregistrarea la grefa tribunalului şi afişarea, în copie, la uşa instanţei a tabelului preliminar al creanţelor împotriva averii debitorului. Acordă termen la 30.10.2012 pentru continuarea procedurii - definitivarea tabelului de creanţe.

  • Sedinta din data de 03.07.2012 la ora 08:30

    Complet: C8F
  • Admis

    Admite cererea debitoarei S* T******* S*** S**, prin lichidator C*** D* I********* O****** S*** de reducere a taxei de timbru. Stabileşte taxa de timbru la suma de 5 lei. În temeiul art.32 alin.1 din Legea privind procedura de insolvenţă , Dispune deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă împotriva debitorului S* T******* S*** S**. În temeiul art.34 din Legea privind procedura de insolvenţă, Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe C*** D* I********* O****** S*** care va îndeplini atribuţiile prev. de art.25 din lege, cu o retribuţie lunară provizorie de 500 lei. Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare. În temeiul art.61 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea deschiderii procedurii către debitoare, creditori, ORC de pe lângă Tribunalul Dolj în vederea efectuării din oficiu a cuvenitelor menţiuni, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 25.09.2012. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 16.10.2012. Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 30.10.2012 Fixează termen la data de 25.09.2012 pentru depunerea raportului prev. de art. 59. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către lichidatorul judiciar şi publicarea într-un ziar de largă circulaţie . În temeiul art. 113 din Legea privind procedura de insolvenţă, Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare În temeiul art.3 pct.26 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune convocarea adunării generale a asociaţilor de către lichidatorul judiciar în termen de 10 de zile de la deschiderea procedurii, pentru desemnarea administratorului special. In temeiul art.4 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar la banca la care are deschis cont, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În cazul neîndeplinirii obligaţiei, contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. Dispune comunicarea sentinţei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului şi tuturor băncilor unde acesta are deschise conturi. Definitivă. Cu recurs în 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 03.07.2012.

Flux dosar


Actualizare GRPD