B****** G**** C* D*** A*** L* A** S********* A****** M*
ReclamantS*** V******** R****** S*** S******** T** M****
PârâtS*** V******** R****** S***
PârâtRESPINGE EXCEPŢIA LIPSEI DE INTERES A RECLAMANTULUI, INVOCATĂ DE PÂRÂTĂ PRIN ÎNTÂMPINARE. ADMITE ÎN PARTE CEREREA FORMULATĂ DE RECLAMANT.
Hotarare 748/2014 din 18.02.2014AMÂNĂ PRONUNŢAREA PENTRU DATA DE 18.02.2014
Incheiere de sedinta din 11.02.2014AMÂNĂ PRONUNŢAREA PENTRU DATA DE 11.02.2014
Incheiere de sedinta din 04.02.2014AMÂNĂ PRONUNŢAREA PENTRU DATA DE 04.02.2014
Incheiere de sedinta din 27.01.2014- rectificarea citativului, urmând ca toate actele de procedură cu pârâta împrocesuată să fie comunicate S*** V******** R****** S*** la adresa indicată în cuprinsul întâmpinării, pârâta fiind reprezentată în prezentul dosar de către domnul avocat Făgărăşan Emil, cu împuternicire avocaţială aflată la fila 47 din dosar, şi nu prin sucursale; - încuviinţează, pentru pârâtă, proba cu înscrisuri solicitată; - amână judecarea cauzei, în vederea administrării probei încuviinţate; - pune în vedere pârâtei, prin reprezentant convenţional, să depună la dosarul cauzei, cu cel puţin 5 zile înainte de termenul de judecată care se va acorda, extrasul de cont complet din care să rezulte plăţile efectuate de către reclamant; - pune în vedere pârâtei, prin reprezentant convenţional, ca în acelaşi termen să depună la dosar dovada comunicării către reclamant a notificării din anul 2010 cu privire la modificarea actului adiţional, precum şi forma actului adiţional în baza căruia banca pretinde în prezent că s-au modificat raporturile contractuale cu reclamantul; - pune în vedere pârâtei, prin reprezentant convenţional, să comunice direct reclamantului un exemplar din înscrisurile solicitate de către instanţă; - constată că părţile au termen în cunoştinţă. Amână judecarea cauzei la data de 27 ianuarie 2014. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 16 decembrie 2013.
Incheiere de sedinta din 16.12.2013- amână judecarea cauzei; - pune în vedere reprezentantei convenţionale a reclamantului ca la termenul de judecată care se va acorda, să asigure prezenţa reclamantului, personal, la interogatoriu, sub sancţiunea aplicării dispoziţiilor art. 225 din Codul de procedură civilă în caz de neconformare; - pune în vedere reclamantei, prin reprezentant convenţional, să depună la dosar întrebările care constituie obiectul interogatoriului; - constată că părţile au termen în cunoştinţă. Amână judecarea cauzei la data de 16 decembrie 2013. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 7 octombrie 2013.
Incheiere de sedinta din 07.10.2013- admite cererile de amânare a cauzei formulate de către reclamant şi pârâtă, - constată faptul că părţile au termen în cunoştinţă. Amână judecarea cauzei la data de 7 octombrie 2013. Pronunţată în şedinţă publică, azi 10 iunie 2013.
Incheiere de sedinta din 10.06.2013pentru reclamant, încuviinţează proba cu înscrisurile depuse la dosarul cauzei, apreciind-o ca fiind legală, pertinentă şi concludentă soluţionării cauzei, - încuviinţează proba cu interogatoriul pârâtei, doar pentru lămurirea petitului privind cuantificarea sumelor reprezentând comision de penalizare de către pârâtă, - pune în vedere reclamantului prin reprezentant convenţional să depună la dosar, în termen de 3 zile întrebările la interogatoriu, sub sancţiunea decăderii din acest drept, - pentru pârâtă, încuviinţează proba cu înscrisurile depuse la dosarul cauzei, - încuviinţa proba cu interogatoriul reclamantului, - pune în vedere pârâtei prin reprezentant convenţional să depună la dosar, cu cinci zile înainte de termenul următor de judecată întrebările la interogatoriu, sub sancţiunea decăderii din acest drept, - pune în vedere reprezentantei convenţionale a reclamantului, să prezinte la termenul următor reclamantul personal la interogatoriu sub sancţiunea art. 225 din Codul de procedură civilă în caz de neconformare, - acordă părţilor termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 22.04.2013- amânarea cauzei la un nou termen de judecată pentru a da posibilitatea părţilor să ia cunoştinţă de conţinutul înscrisurilor şi pentru a formula un eventual răspuns, - pune în vedere reprezentantei convenţionale a reclamantului să precizeze care este cuantumul sumelor reprezentând comision de risc încasat nelegal de către pârâtă, - acordă părţilor termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 18.02.2013