Dosar 12145/101/2012 din 12.12.2012

cerere de liberare provizorie sub control judiciar (art. 160 ind.2 C.p.p.)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 12145/101/2012
Data dosar:
12.12.2012
Instanta:
Tribunalul Mehedinți
Departament:
Secţia Penală
Obiect:
cerere de liberare provizorie sub control judiciar (art. 160 ind.2 C.p.p.)
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 19.12.2012 la ora 23:55

    Complet: C2a
  • admite cererea

    În baza art. 160 ind. 2 alin. 1 şi 2 , art. 160 ind. 2a şi art. 160 ind. 8a alin. 2 C.p.p., Admite cererea de liberare provizorie sub control judiciar formulată de inculpatul B****** C********* şi dispune punerea în libertate provizorie sub control judiciar a inculpatului. În baza art. 160 ind. 8a alin. 3, art. 160 ind. 2 alin. 3 C.p.p., Dispune ca pe timpul liberării provizorii sub control judiciar inculpatul B****** C********* să respecte următoarele obligaţii : a) să nu depăşească teritoriul naţional al României; b) să se prezinte la organul de urmărire penală sau, după caz, la instanţa de judecată ori de câte ori este chemat; c) să se prezinte la I.P.J. Mehedinţi desemnat cu supravegherea de instanţă, conform programului de supraveghere întocmit de organul de poliţie sau ori de câte ori este chemat; d) să nu îşi schimbe locuinţa fără încuviinţarea instanţei care a dispus măsura; e) să nu deţină, să nu folosească şi să nu poarte nicio categorie de arme. În baza art. 160 ind. 2 alin. 3 ind. 1 C.P.P., Impune inculpatului B****** C********* ca pe timpul liberării provizorii sub control judiciar să respecte următoarele obligaţii : - să nu se apropie de persoanele cercetate în dosarul nr. 22/D/P/2011 al DIICOT - Biroul Teritorial Mehedinţi, de martorii cauzei, de experţi sau de alte persoane care au legătură cu acest dosar şi să nu comunice cu aceştia, direct sau indirect, decât cu aprobarea şi în condiţiile stabilite de organele de urmărire penală sau de instanţă; - să nu desfăşoare activităţile în exercitarea cărora a comis faptele; În baza art. 160 ind. 2 alin. 3 ind. 2 C.p.p. rap. la art. 160 ind. 10 C.p.p., Atrage atenţia inculpatului B****** C********* că în caz de încălcare cu rea-credinţă a obligaţiilor care-i revin sau dacă va încerca să zădărnicească aflarea adevărului ori va săvârşi, din nou, cu intenţie o infracţiune, se va lua faţă de acesta măsura arestării preventive, Atrage atenţia inculpatului B****** C********* asupra faptului că se poate revoca liberarea provizorie dacă se vor descoperi fapte sau împrejurări ce nu au fost cunoscute la data admiterii cererii şi care justifică arestarea. Dispune punerea în libertate de îndată, la rămânerea definitivă a încheierii, a inculpatului B****** C********* de sub puterea mandatului de arestare preventivă nr. 76 din 03.11.2012, emis de Tribunalul Mehedinţi, în dosarul nr. 9464/101/2012. Minuta se va comunica, potrivit art. 160 ind. 8a alin. 4 C.p.p., la rămânerea definitivă a încheierii, administraţiei locului de deţinere şi Poliţiei Drobeta Turnu-Severin. Minuta şi încheierea se vor comunica potrivit art. 160 ind. 2 alin. 4 şi art. 145 alin. 2 ind. 1 C.p.p.. În baza art. 192 alin. 3 C.p.p., Cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică, azi 19.12.2012, ora 14,20, la sediul Tribunalului Mehedinţi.

  • Sedinta din data de 18.12.2012 la ora 12:00

    Complet: C2a
  • Amână cauza

    Pentru a solicita relaţii DIICOT- Biroul Teritorial Mehedinţi, amână cauza la data de 19.12.2012, orele 11:00.

  • Sedinta din data de 17.12.2012 la ora 11:30

    Complet: C2a
  • Amână cauza

    În baza art. 160 ind. 8 C.p.p. rap. la art. 160 ind. 6 alin. 1 şi 2 C.p.p., Admite, în principiu, cererea de liberare provizorie sub control judiciar formulată, prin apărătorul ales, de inculpatul B****** C*********, deţinut în Centrul de Reţinere şi Arest Preventiv Mehedinţi. Amână cauza la data de 18.12.2012, pentru când va fi citat inculpatul B****** C********* la locul de deţinere, conform art. 291 alin. 8 C.p.p.. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 decembrie 2012, ora 14,58, la sediul Tribunalului Mehedinţi.

  • Sedinta din data de 13.12.2012 la ora 23:55

    Complet: C2a
  • Amână cauza

    Faţă de faptul că nu a fost înaintate toate volumele din dosarul de urmărire penală, amână cauza şi acordă termen la data de 17.12.2012, orele 11:30.

Flux dosar


Actualizare GRPD