P**** A****
ReclamantP**** E****
PârâtAdmite sesizarea In baza art. 248 Cod proc. civila constata perimata cererea Cu drept de recurs in termen de 5 zile de la pronuntare.
Hotarare 654/2014 din 09.07.2014Suspendă judecata în temeiul art. 155 indice 1 CPC. Cu recurs pe toată durata suspendării judecăţii.
Incheiere suspendare din 20.05.2013Decade pârâta din probe cu interogatoriu, conform prevederilor articolului 170 din Codul de procedură civilă. Pune în vedere reclamantului, să depună la dosar lucrarea de expertiză, care să respecte criteriile prevăzute de art.3 ind 2 alin 3 din Legea 146/1997, avizată de OCPI Dâmboviţa, certificatul de atestare fiscală şi certificatul de sarcini privind imobilul aflat în litigiu Reclamantul şi pârâta nu se citează întrucât au termen în cunoştinţă, conform prevederilor articolului 153 Cod procedură civilă. Amână judecata cauzei şi acordă termen la data de 20.05.2013.
Incheiere de sedinta din 25.03.2013Încuviintează proba cu expertiză topografică. Ia act de precizările reclamantului. Pune în vedere reclamantului, să depună la dosar lucrarea de expertiză, care să respecte criteriile prevăzute de art.3 ind 2 alin 3 din Legea 146/1997, avizată de OCPI Dâmboviţa. Reclamantul şi pârâta nu se citează întrucât au termen în cunoştinţă, conform prevederilor articolului 153 Cod procedură civilă. Amână judecata cauzei şi acordă termen la data de 25.03.2013.
Incheiere de sedinta din 21.01.2013Reclamantul şi pârâta nu se citează întrucât au termen în cunoştinţă, conform prevederilor articolului 153 Cod procedură civilă. Se citează martora propusă de reclamant, numita Lixandru Mariana, în vederea audierii. Prorogă încuviinţarea probei cu expertiză topografică după administrarea probelor propuse. Amână judecata cauzei şi acordă termen la data de 21.01.2013.
Încuviinţează probele propuse de către reclamant, prin apărător (înscrisuri şi testimonială, cu un martor) şi de către pârâtă ( înscrisuri şi interogatoriu). Ia act de faptul că, o parte din înscrisurile de care părţile înţeleg să se folosească, au fost deja depuse la dosar. Puune în vedere părţilor, să depună la dosar, în termen legal toate înscrisurile de care înţeleg să se folosească , sub sancţiunea prevăzută de articolul 170 din Codul de proceduiră civilă şi reclamantului să depună în termen de 5 zile , lista cu numele şi adresa martorului, spre a fi citat, sub aceeaşi sancţiune, aducându-i la cunoştinţă posibilitatea prezentării martorului, sub aceeaşi sancţiune. Pune în vedere reclamantului, să fie prezent la termenul ce se va acorda pentru interogatoriu. Proroga încuviinţarea probei cu expertiză topografică după administrarea probelor propuse de părţi. Reclamantul şi pârâta nu se vor mai cita întrucât primesc termen în cunoştinţă conform prevederilor articolului 153 Cod procedură civilă. Amână judecata cauzei şi acordă termen la data de 05.11.2012.