P******** D* P* L**** T********* D***
ApelantS**** C***** I****
Apelant InculpatC***** C****** F*****
Parte civilăS******* C***** J******* D* U****** C******
Parte civilăS******* M******** C******
Parte vătămatăAdmite apelul declarat de Parchet. Desfiinţează în parte sentinţa în sensul că aplică pedeapsa complementară constând în interzicerea drepturilor prevăzute de art. 64 lit. a teza aIIa şi lit. b C.p. pe o durată de 3 ani, pentru infracţiunea prev. de art. 20 C.p. rap la art. 174, art. 175 lit. i C.p. cu aplicarea art. 75 lit. c C.p., urmând ca inculpatul să execute în total pedeapsa de 5 ani şi 3 luni închisoare şi interzicerea drepturilor prevăzute de art. 64 lit. a teza a IIa şi lit. b C.p. pe o durată de 3 ani ca pedeapsă complementară. Respinge ca nefondat apelul declarat de inculpat. În baza art. 88 C.p. şi art. 350 C.p.p Deduce detenţia preventivă de la 17.10.2012 la zi şi menţine starea de arest a inculpatului. Menţine celelalte dispoziţii ale sentinţei. Obligă pe apelantul inculpat la 400 lei cheltuieli judiciare către stat din care 200 lei reprezentând onorariul apărător oficiu se va vira din contul Ministerului Justiţiei în contul Baroului Dolj. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică.
Hotarare 85/2013 din 13.03.2013Pentru a se întocmi un referat de evaluare psiho-socială a inculpatului, se acordă termen.
Incheiere de sedinta din 27.02.2013Cerere de amânare a cauzei formulată de avocat Chionea Gheorghe pentru pregătirea apărării. Menţine măsura arestării preventive a inculpatului S**** C***** I****. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică.
Incheiere de sedinta din 30.01.2013În baza art.300/2 C.p.p. rap.la art.160/b C.p.p. Menţine măsura arestării preventive a inculpatului S**** C***** I****. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică.