Dosar 14732/288/2012 din 05.12.2012

contestaţie la executare suspendare executare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 14732/288/2012
Data dosar:
05.12.2012
Instanta:
Judecătoria Râmnicu Vâlcea
Departament:
CIVILA
Obiect:
contestaţie la executare suspendare executare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 11.09.2014 la ora 09:00

    Complet: Amanare pronuntare - CIVIL
  • Soluţionare

    Respinge excepţia tardivităţii contestaţiei la executare formulată de contestatoarea CEC BANK SA.SUCURSALA RM. VÂLCEA, invocată de intimata BC INTENSA SANPAOLO ROMÂNIA SA.ARAD SUCURSALA RM. VÂLCEA. Respinge contestaţia la executare formulată de contestatorii G**** M**** şi GRECU FLORIN MARIUS, ambii domiciliaţi în Rm. Vâlcea, str. Matei Basarab, nr.17, bl.129, sc.A, ap.9, judeţul Vâlcea, în contradictoriu cu intimatele BC INTENSA SANPAOLO ROMÂNIA SA.ARAD SUCURSALA RM. VÂLCEA, cu sediul în Rm. Vâlcea, str. G-ral Praporgescu, nr.46, judeţul Vâlcea şi R***** N*******, domiciliată în comuna Bujoreni, satul Malul Vârtop, judeţul Vâlcea, astfel cum a fost ulterior precizată. Respinge contestaţia la executare formulată de contestatoarea CEC BANK SA.SUCURSALA RM. VÂLCEA, cu sediul în Rm. Vâlcea, str. Calea lui Traian, nr.124, judeţul Vâlcea, în contradictoriu cu intimaţii G**** M**** şi GRECU FLORIN MARIUS, ambii domiciliaţi în Rm. Vâlcea, str. Matei Basarab, nr.17, bl.129, sc.A, ap.9, judeţul Vâlcea, intimata BC INTENSA SANPAOLO ROMÂNIA SA.ARAD SUCURSALA RM. VÂLCEA, cu sediul în Rm. Vâlcea, str. G-ral Praporgescu, nr.46, judeţul Vâlcea şi intervenienta în interes propriu R***** N*******, domiciliată în comuna Bujoreni, satul Malul Vârtop, judeţul Vâlcea. Respinge cererea de intervenţie în interes propriu R***** N*******, domiciliată în comuna Bujoreni, satul Malul Vârtop, judeţul Vâlcea, astfel cum a fost ulterior precizată. În baza art.274 şi urm Cod pr. civ. vechi; Obligă contestatorii G**** M**** şi Grecu Florin Marius, la plata sumei de 800 lei către intimata R***** N*******, reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. În caz de exercitare a căii de atac, cererea de apel se va depune la Judecătoria Rm. Vâlcea Pronunţată în şedinţă publică azi 11 septembrie 2014, la sediul Judecătoriei Rm. Vâlcea, judeţul Vâlcea.

    Hotarare 3910/2014 din 11.09.2014
  • Sedinta din data de 04.09.2014 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână pronunţarea

    Amâna pronunţarea cauzei la data de 11.09.2014.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 04.09.2014
  • Sedinta din data de 19.06.2014 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare pentru lipsă de apărare formulată de apărătorul contestatorilor G**** M**** şi Grecu Florin Marius. Acordă un nou termen de judecată pentru a da posibilitate contestatorilor G**** M**** şi Grecu Florin Marius să-şi pregătească apărarea. Amână judecarea cauzei la data de 04 septembrie 2014, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 19 iunie 2014.

    Incheiere de sedinta din 19.06.2014
  • Sedinta din data de 22.05.2014 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    Acordă un nou termen de judecată pentru a da posibilitate contestatorilor G**** M**** şi Grecu Florin Marius să ia cunoştinţă de conţinutul completării la raportul de expertiză.

    Incheiere de sedinta din 22.05.2014
  • Sedinta din data de 03.04.2014 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    Admite cererea formulată de părţi privind completarea raportului de expertiză, sens în care va acorda un nou termen de judecată. Revine cu adresă către expert să răspundă la obiectivul nr. 1 stabilit prin încheierea de şedinţă din data de 26.09.2013, respectiv să stabilească valoarea de circulaţie a celor două imobile care fac obiectul executării silite în dosarul nr.170/EJ/2012 al B.I.E.J. Albu Cornel Leonard la data de 29.03.2013, urmând a lua în considerare toate ofertele existente la această dată pe piaţa imobiliară şi să depună la dosar raportul de expertiză cu 5 zile înainte de termen, însoţit de exemplare suficiente pentru comunicare şi dovada convocării părţilor, sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare în cuantum de 500 lei. De asemenea, i se va solicita să depună la dosar dovezile de convocare a părţilor pentru data de 27.02.2014. Emite adresă contestatorilor G**** M**** şi Grecu Florin Marius, prin care li se va pune în vedere să se prezinte la momentul convocării la faţa locului, pentru ca expertul să aibă posibilitatea să vizualizeze interiorul spaţiului în vederea efectuării expertizei, sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare în cuantum de 500 lei, fiecare. Amână judecarea cauzei la data de 22 mai 2014, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 03 Aprilie 2014.

    Incheiere de sedinta din 03.04.2014
  • Sedinta din data de 06.03.2014 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    Admite cererile de amânare formulate de reclamanţi, prin apărător. Acordă un nou termen de judecată pentru a da posibilitate părţilor să ia cunoştinţă de raportul de expertiză.

    Incheiere de sedinta din 06.03.2014
  • Sedinta din data de 06.02.2014 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    Ia act de faptul că intimata R***** N*******, prin apărător, renunţă la expertul observator încuviinţat. Dispune refacerea raportului de expertiză cu convocarea legală a tuturor părţilor. Revine cu adresă către expertul Horincar Dorel, prin care i se va solicita să depună actul administrativ de încadrare a imobilului în zonă, să refacă lucrarea şi să depună la dosar raportul de expertiză cu 5 zile înainte de termen, însoţit de exemplare suficiente pentru comunicare, dovada convocării părţilor şi i se va aduce la cunoştinţă acestuia faptul că onorariul provizoriu stabilit de instanţă, în sumă de 800 lei a fost achitat de contestatoarea C.E.C. Bank S.A. Sucursala Rm. Vâlcea potrivit ordinelor de plată nr. 207/02.10.2013 şi nr.290 /11.11.2013. Pune în vedere apărătorului contestatorilor să depună toate diligenţele pentru ca părţile pe care le reprezintă, respectiv contestatorii G**** M**** şi Grecu Florin Marius, să fie prezenţi la momentul convocării la faţa locului, pentru ca expertul să aibă posibilitatea să vizualizeze interiorul spaţiului în vederea efectuării expertizei. Ia act de faptul că contestatorii Grecu, prin apărător renunţă la proba cu expertiza contabilă solicitată în cauză. Stabileşte onorariul definitiv pentru expertul Horincar Dorel la suma de 1000 lei. Pune în vedere contestatorilor G**** M**** şi Grecu Florin Marius, prin apărător, să achite diferenţa de onorariu definitiv pentru expert în sumă de 200 lei şi să depună dovada la dosar până la următorul termen de judecată, sub sancţiunea anulării judecării cauzei, potrivit disp.art.155 indice 1 C.pr.civ. din 1865. Comunică Biroului Local de Expertize de pe lângă Tribunalul Vâlcea copie de pe încheierea de şedinţă pronunţată la acest termen de judecată. Amână judecarea cauzei la data de 06 martie 2014, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 06 februarie 2014.

    Incheiere de sedinta din 06.02.2014
  • Sedinta din data de 16.01.2014 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    pentru a se lua cunoştinţă de raportul de expertiză

    Incheiere de sedinta din 16.01.2014
  • Sedinta din data de 05.12.2013 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    Acordă un nou termen de judecată în vederea efectuării expertizei tehnice în specialitatea evaluări proprietăţi imobiliare dispuse în cauză.

    Incheiere de sedinta din 05.12.2013
  • Sedinta din data de 07.11.2013 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    Acordă un nou termen de judecată în vederea administrării probatoriului încuviinţat.

    Incheiere de sedinta din 07.11.2013
  • Sedinta din data de 10.10.2013 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    Acordă un nou termen de judecată în vederea administrării probatoriului încuviinţat.

    Incheiere de sedinta din 10.10.2013
  • Sedinta din data de 26.09.2013 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    acordă un nou termen de judecată în vederea administrării probatoriului.

    Incheiere de sedinta din 26.09.2013
  • Sedinta din data de 12.09.2013 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    Ia act de cererea de modificare formulată de contestatorii Grecu Mari aşi Grecu Florin Marius şi constată că este învestită şi cu soluţionarea capătului de cerere privind contestaţia la executare formulată împotriva actului de adjudecare întocmit de BEIJ Albu Cornel la data de 10.07.2013 în dosarul nr.170/2012. Pune în vedere contestatorilor să achite, pentru cererea de modificare de la fila 171, taxa judiciară de timbru în cuantum de 1.000 lei, sub sancţiunea anulării acestui capăt de cerere. Prorogă discutarea probatoriului la următorul termen de judecată. Amână judecarea cauzei la data de 26 septembrie 2013, pentru când se citează contestatorii G**** M**** şi Grecu Florin, cu menţiunea de a achita taxa judiciară de timbru în cuantum de 1.000 lei şi de a se prezenta în instanţă să precizeze dacă înţeleg să renunţe la judecarea cauzei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi,12 Septembrie 2013.

    Incheiere de sedinta din 12.09.2013
  • Sedinta din data de 28.08.2013 la ora 09:00

    Complet: Complet Civil Vacanţă 1
  • Încheiere

    Respinge cererea de suspendare a executării silite. Stabileşte termen la data de 12 septembrie 2013, pentru continuarea judecăţii asupra contestaţiei la executare de către completul titular - CIV 17, căruia i s-a restituit cauza, în conformitate cu Hotărârea Colegiului de Conducere al instanţei nr. 16/21.05.2013, părţile având termen în cunoştinţă. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 28 august 2013.

    Incheiere de sedinta din 28.08.2013
  • Sedinta din data de 07.08.2013 la ora 09:00

    Complet: Complet Civil Vacanţă 1
  • Amână cauza

    Admite cererea de ajutor public judiciar. Scuteşte petenţii de plata cauţiunii. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 07.08.2013.

    Incheiere de sedinta din 07.08.2013
  • Sedinta din data de 31.07.2013 la ora 08:00

    Complet: Complet special vacanţă
  • Amână cauza

    în vederea soluţionării cererii de ajutor public judiciar

    Incheiere de sedinta din 31.07.2013
  • Sedinta din data de 27.06.2013 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • Amână cauza

    în vederea achitării cauţiunii

    Incheiere de sedinta din 27.06.2013
  • Sedinta din data de 09.05.2013 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • 242 c.pr.civ

    În temeiul dispoziţiilor art. 242 alin. 1 pct. 2 C.pr.civ. din 1865, suspendă judecarea cauzei până la formularea cererii de repunere pe rol de către partea interesată. Cu recurs pe toată durata suspendării judecăţii. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 09 mai 2013.

    Incheiere suspendare din 09.05.2013
  • Sedinta din data de 14.02.2013 la ora 09:00

    Complet: Civ C16
  • 242 c.pr.civ

    În temeiul dispoziţiilor art. 242 alin. 1 pct. 2 C.pr.civ., suspendă judecarea cauzei până la formularea cererii de repunere pe rol de către partea interesată. Cu recurs pe toată durata suspendării judecăţii. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 14 februarie 2013.

    Incheiere de sedinta din 14.02.2013

Flux dosar


Actualizare GRPD