C************* R***** l********
ReclamantB**** E****** A******
PârâtB**** V*******
PârâtAdmite in parte cererea de lămurire dispozitiv . Lămureşte disp. sentinţei civile nr. 9066/2012 pronunţată de către Judecătoria Piteşti în sensul că dobânda legală se acordă de la data introducerii acţiunii 24.07.2012 şi până la plata efectivă a preţului. Cu recurs.
Incheiere de sedinta din 04.07.2013Amână pronunţarea la data de 04.07.2013
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 27.06.2013În temeiul disp.art.107 Cod procedură civilă acordă termen la data de 27.06.2013, C15 civil, sala 1, ora 8.30 pentru lipsă de procedură cu pârâţii, urmând să reia procedura de citare cu aceştea , potrivit disp.art.86 Cod proc.civilă, la noua adresă menţionată prin agent procedural
Incheiere de sedinta din 13.06.2013Admite cererea. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 6 decembrie 2012.
Incheiere finala dezinvestire din 06.12.2012Admite cererea precizată. . Obligă pârâţii să plătească suma de 120.000 Ron actualizată la zi în raport de dobânda legală şi rata inflaţiei până la data plăţii efective reclamantului. Admite cererea de sechestru asigurator . Dispune indisponibilizarea bunurilor imobile ( terenuri) proprietatea pârâţilor B**** E****** A****** şi B**** V******* , astfel cum aceştia sunt enumerate în certificatul eliberat de OCPI Argeş - BCPI Piteşti nr. 36610/25.09.2012 până la concurenţa sumei ce face obiectul litigiului actualizată la zi în raport de dobânda legală şi rata inflaţiei până la data plăţii efective . Obligă pârâţii să plătească reclamantului suma de 1000 lei cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs
În temeiul disp.art.107 Cod procedură civilă acordă termen la data de 27.06.2013, C15 civil, sala 1, ora 8.30 pentru lipsă de procedură cu pârâţii, urmând să reia procedura de citare cu aceştea , potrivit disp.art.86 Cod proc.civilă, la noua adresă menţionată prin agent procedural.
Incheiere de sedinta din 18.10.2012Admite cererea de ajutor public judiciar. Scuteşte reclamantul de plata taxei de timbru. Cu drept de reexaminare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 18 octombrie 2012. Termen fond 01.11.2012
Având în vedere precizarea făcută de apărătorul reclamantului, urmează a dispune ca pârâta Barbu Antonia să fie trecută B**** V*******. Admite probele solicitate de reclamant, prin apărător ca utile şi pertinente soluţionării cauzei, urmând a fi admise în baza dispoziţiilor art. 167 alin.1 Cod procedură civilă, respectiv în baza dispoziţiilor art. 172 Cod procedură civilă admite proba cu înscrisuri iar în baza dispoziţiilor art. 218 Cod procedură civilă admite proba cu interogatoriul pârâţilor, urmând a fi citaţi cu menţiunea prezentării la interogatoriu. Amână judecarea cauzei la 18.10.2012. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 04 Octombrie 2012.