V****** D******
ReclamantB**** D****
ReclamantB**** I****
PârâtAdmite acţiunea formulată de reclamanţii Văleanu Daniela şi Baltă Dănuţ, în contradictoriu cu pârâta Baltă Ioana. Dispune sistarea stării de indiviziune asupra imobilului situat în Constanţa, str. Veniamin Costache nr. 3, prin atribuirea în natură a acestuia reclamanţilor. Obligă reclamanţii să achite pârâtei, în mod egal, sulta corespunzătoare cotei-părţi din dreptul de proprietate ce îi revine acesteia, de 10/64 din imobil, respectiv suma de 39062,5 lei. Atribuie reclamanţilor dreptul de concesiune asupra locului de înhumare din Cimitirul Viile Noi, fig.G, lot 7024, în suprafaţă de 4,5 mp. Obligă pârâta să achite reclamanţilor câte 274 lei fiecărui reclamant, cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 17.03.2014.
Hotarare 2865/2014 din 17.03.2014Amână pronunţarea la data de 17 martie 2014.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 10.03.2014Pentru a da posibilitate reptrezentantului reclamanţilor să ia unoştinţă de obiecţiunile formulate de reprezentantul pârâtei cu privire la raportul de expertiză imobiliară.
Incheiere de sedinta din 10.02.2014Pentru a da posibilitate prăţilor să ia cunoştinţă despre conţinutul raportului de expertiză.
Incheiere de sedinta din 13.01.2014pentru lipsa raportului de expertiză
Incheiere de sedinta din 18.11.2013pentru efectuarea raportului de expertiză
Incheiere de sedinta din 21.10.2013pentru efectuarea raportului de expertiză tehnică imobiliară
Incheiere de sedinta din 23.09.2013pentru ca pârâta să ia cuno?tin?ă de răspunsul la obiec?iuni
Incheiere de sedinta din 09.09.2013pentru a lua cunoştinţă de răspunsul la obiecţiuni
Incheiere de sedinta din 17.06.2013pentru lipsa răspunsului expertului
Incheiere de sedinta din 13.05.2013Admite obiecţiunile formulate de pârâta Baltă Ioana faţă de raportul de expertiză imobiliară efectuat în cauză de expert Moldovanu Vasile, după cum urmează: 1. expertul va întocmi un releveu al locuinţei aflate pe teren; 2. expertul va calcula valoarea imobilului si prin varianta metodei de comparaţie; 3. expertul va stabili o variantă de ieşire din indiviziune cu formarea unui lot în natură pentru pârâtă, care va conţine camerele ocupate în prezent de aceasta, cu calcularea eventualei sulte datorate de părţi. Se va emite adresă către expert, prin care se va solicita acestuia să răspundă la obiecţiunile încuviinţate, până la termenul de judecată stabilit.
Incheiere de sedinta din 15.04.2013Amână pronunţarea la data de 15.04.2013 cu privire la obiecţiunile formulate la raportul de expertziză. Pe fondul cauzei stabileşte termen la 13.05.2013
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 08.04.2013pentru a se lua cunoştinţă de obiecţiunile formulate la raportul de expertiză
Incheiere de sedinta din 18.03.2013pentru a se lua cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză, precum şi pentru a se emite o adresă către Administraţia Cimitirelor Constanţa
Incheiere de sedinta din 18.02.2013pentru lipsa raportului de expertiză
pentru efectuarea şi depunerea raportului de expertiză
pentru administrarea probelor
pentru a depune dovada compeltării taxei de timbru în cuantum de 5000 lei