B****** N* I**
ReclamantC***** G******
PârâtS*** G** C* S***** A****** B*******
PârâtDispune trimiterea prezentei cauze completului de arestaţi C2A, cu termen de judecată la data de 04 decembrie 2013. Dispune citarea reclamantului Bucloiu Ion în Penitenciarul Craiova, judeţul Dolj, cu menţiunea de a preciza dacă insistă în judecarea cererii, în caz contrar, înaintând instanţei o cerere de renunţare la judecată în situaţia în care nu doreşte să se prezinte. Dispune emiterea unei adrese către Primăria municipiului Craiova, judeţul Dolj, cu solicitarea de a se înainta anexa 24 – privind deschiderea procedurii succesorale de pe urma defunctului C***** G******, în vederea introducerii în cauză a moştenitorilor pârâtului C***** G******.
Incheiere de sedinta din 20.11.2013Încuviinţează cererea de amânare formulată de către reprezentantul convenţional al pârâţilor, avocat Zuleanu Lucian. Dispune emiterea unor adrese către: - Administraţia Naţională a Penitenciarelor cu solicitarea de a se comunica dacă reclamantul Bucloiu Ion figurează încarcerat în vreun penitenciar din România, iar în caz afirmativ să se indice care este acest penitenciar şi - I.P.J. Gorj - Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă, cu solicitarea de se comunica dacă reclamantul Bucloiu Ion este arestat preventiv.
Incheiere de sedinta din 09.10.2013Admite excepţia necompetenţei materiale a Judecătoriei Filiaşi invocată de instanţă din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cauzei în favoarea Tribunalului Gorj – Secţia Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 05 decembrie 2012.
Hotarare 996/2012 din 05.12.2012Dispune comunicarea către pârâţi a unor fotocopii de pe cererea precizatoare şi de pe înscrisurile depuse la dosar în dovedirea acesteia, sens în care se va desprinde fila numărul 15 de la dosarul cauzei şi se vor fotocopia atât un exemplar al acestei cereri, cât şi exemplare de pe înscrisuri, necesare comunicării.
Pune în vedere reclamantului să-şi precizeze cererea de chemare în judecată sub aspectul cadrului procesual, al obiectului, precum şi al temeiului de drept, în funcţie de care pârâţii să-şi poată formula apărări, sub sancţiunea suspendării judecăţii cauzei, conform dispoziţiilor art. 155 indice 1 din Codul de procedură civilă. Pune în vedere reclamantului să depună la dosar cererea precizatoare în exemplare suficiente pentru instanţă şi pentru a fi comunicate părţilor. Ia act că reclamantul solicită judecarea cauzei în lipsă, conform dispoziţiilor art. 242 alin. 2 din Codul de procedură civilă.
Dispune citarea părţilor, cu menţiunea de a se prezenta în vederea discutării probatoriului, reclamantul urmând a fi citat şi cu menţiunea de a depune înscrisuri în susţinerea pretenţiilor invocate.