V***** B***** V*******
ContestatorI**************
IntimatAdmite plângerea contravenţională formulată de petentul V***** B***** V*******, domiciliat în comuna Izbiceni, judeţul Olt, împotriva procesului verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiei seria CP, nr.2440051 din 30 iunie 2012 întocmit de I.P.J. Teleorman - Poliţia municipiului Turnu Măgurele. Dispune înlocuirea sancţiunii amenzii contravenţionale(6 puncte amendă) aplicată petentului în sumă de 420 lei cu sancţiunea „avertisment” şi în consecinţă, înlătură sancţiunea complementară a aplicării unui număr de 4(patru) puncte penalizare. Pune în vedere petentului disp.art.7 din O.G. nr.2/2001. Irevocabilă. Pronunţată azi, 20 septembrie 2012, în şedinţă publică.
Admite proba cu un martor solicitată de apărătorul petentului. Amână cauza la data de 20 septembrie 2012, pentru când: -părţile au termenul în cunoştinţă. -martorul propus de petent, prin apărătorul său, va fi adus la instanţă în vederea audierii sub sancţiunea decăderii din probă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 6 septembrie: 2012.
Amână cauza la data de 6 septembrie 2012, pentru când: -se va solicita intimatului să depună la dosar o copie lizibilă a procesului verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiei seria. CP nr.2440051 din 30.06.2012 şi să formuleze în cauză întâmpinare. -părţile au termenul în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 23 august 2012.