S* I**** D*** S** B******* - P*** R***********
CreditorS* E*** P*** S** S****** - R** R***********
DebitorAdmite exceptia de perimare a acţiunii invocată din oficiu. Constată perimată cererea având ca obiect somaţie de plată formulată de reclamant în contradictoriu cu pârâtul. Cu recurs în 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 26.09.2013.
Hotarare 4786/2013 din 26.09.2013În baza art. 1551 alin. 1 Cod procedură civilă, suspendă cauza având ca obiect somaţie de plată formulată de creditoarea SC IMPEX DONA SRL în contradictoriu cu debitoarea SC ESOS PROD SRL Cu drept de recurs cât timp durează suspendarea cursului judecării procesului. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 03.05.2012.
Incheiere suspendare din 03.05.2012Pune în vedere reprezentantului creditoarei să depună la dosar un certificat emis de ORC de pe lângă Tribunalul Suceava cu privire la sediul şi starea juridică a debitoarei, sub sancţiunea suspendării cauzei prev. de art. 155 ind1 Cod pr. civilă. Amână judecarea cauzei la data de 3 mai 2012, pentru când se va repeta procedura de citare cu debitoarea după indicarea sediului, creditoarea având termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 22 martie 2012.