Dosar 1/740/2012 din 03.01.2012

partaj judiciar


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1/740/2012
Data dosar:
03.01.2012
Instanta:
Judecătoria Alexandria
Departament:
Sectie fond
Obiect:
partaj judiciar
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 15.10.2013 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Consfinţeşte tranzacţia părţilor

    Admite cererea. Consfinţeşte învoiala părţilor cu privire la ieşirea din indiviziune, potrivit înscrisului intitulat „Tranzacţie”.

    Hotarare 3747/2013 din 15.10.2013
  • Sedinta din data de 24.09.2013 la ora 08:30

    Complet: Civil - Pronuntare
  • Încheiere

    Constată că de pe urma defunctului Ioniţă Stancu, decedat la data de 11 februarie 1975, au rămas ca moştenitori: - C***** A******* şi I***** V******* în calitate de nepoate de fiu (de pe urma defunctului Ioniţă Anghel) cu o cotă de 1/5; - Georgescu Marcela Lucica şi Georgescu Emilian moştenitori testamentari prin retransmitere ai lui Stăncănescu Maria, cu o cotă de 1/5; - I***** F******, Ioniţă Florin şi Georgescu Marcela – moştenitori ai defunctului Ioniţă Marin, cu o cotă de 1/5; - T******* I**** – fiică cu o cotă de 1/5, - I***** G******* – fiu cu o cotă de 1/5. Cu drept de recurs odată cu fondul cauzei.

    Incheiere de sedinta din 24.09.2013
  • Sedinta din data de 17.09.2013 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Amână pronunţarea

    Amână pronunţarea în prezenta cauză la data de 24 septembrie 2013.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 17.09.2013
  • Sedinta din data de 04.06.2013 la ora 08:30

    Complet: Civil - Pronuntare
  • Amână cauza

    Introducerea în cauză şi citarea numitului GEORGESCU EMILIAN în calitate de intervenient în interes propriu. Prorogă cererea de pronunţare a unei încheieri de admitere în principiu suplimentară. Amână judecarea cauzei la data de 17 septembrie 2013. Cu drept de recurs odată cu fondul.

    Incheiere de sedinta din 04.06.2013
  • Sedinta din data de 28.05.2013 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Amână cauza

    Amână pronunţarea în prezenta cauză la data de 04 iunie 2013.

    Incheiere de sedinta din 28.05.2013
  • Sedinta din data de 09.04.2013 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare solicitată de reprezentantul reclamantelor pentru a lua la cunoştinţă de raportul de expertiză şi întâmpinarea depusă la dosar. Citarea pârâţilor T******* I**** şi I***** G******* cu copie a raportului de expertiză precum şi pârâţii Ioniţă Florin şi Georgescu Marcela. Amână judecarea cauzei la data de 28 mai 2013.

    Incheiere de sedinta din 09.04.2013
  • Sedinta din data de 26.02.2013 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Amână cauza

    Admite în principiu cererea formulată de reclamantele C***** A******* şi I***** V******* împotriva pârâţilor T******* I****, I***** G*******, I***** F******, Ioniţă Florin şi Georgescu Marcela, având ca obiect dezbaterea succesiunii de pe urma defunctului Ioniţă Stancu, decedat la data de 11 februarie 1975, cu ultimul domiciliu în comuna Orbeasca, jud. Teleorman şi ieşirea din indiviziune cu privire la bunurile din masa succesorală. Constată deschisă succesiunea defunctului Ioniţă Stancu, decedat la data de 11 februarie 1975. Constată că de pe urma defunctului, au rămas ca moştenitori: Ioniţă Anghel – fiu, decedat, Stăncănescu Maria – fiică, decedată, T******* I**** – fiică, I***** G******* – fii şi Ioniţă Marin – fiu, cu o cotă de 1/4 fiecare, având în vedere că Stăncănescu Maria este decedată şi nu are moştenitori. Constată că masa partajabilă rămasă de pe urma defunctului Ioniţă Stancu se compune din: - suprafaţa de 4 ha şi 9.400 mp situat pe teritoriul comunei Orbeasca, sat. Orbeasca de Jos, individualizat în titlul de proprietate nr. 5200944 din 21 august 1995 eliberat de Comisia Judeţeană Teleorman pentru Stabilirea Dreptului de Proprietate asupra Terenurilor. Restul terenului de 4 ha şi 500 mp. provine exclusiv de la autorii reclamantelor Ioniţă Anghel şi Ioniţă Elena. Fixează termen de judecată la 09 aprilie 2013, pentru când se vor cita părţile, pentru ieşirea din indiviziune asupra bunurilor. Desemnează expert pentru efectuarea expertizei în cauză pe domnul Asadurian Antonio – Cătălin, căruia i se va emite adresă în acest sens. Fixează onorariul expertului la suma de 1.000 lei. Pune în vedere reclamantele C***** A******* şi I***** V******* să achite onorariul expertului în termen de cinci zile. Emiterea unei adrese către Biroul Local de Expertize de pe lângă Tribunalul Teleorman pentru a se comunica numele expertului desemnat în această cauză. Cu recurs odată cu fondul cauzei.

    Incheiere de sedinta din 26.02.2013
  • Sedinta din data de 22.01.2013 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Amână cauza

    În temeiul dispoziţiilor art. 167 din Codul de procedură civilă, încuviinţează probele cu înscrisuri, interogatoriul pârâţilor şi doi martori, solicitate de reprezentantul reclamantelor. Citarea pârâţilor T******* I****, I***** G*******, I***** F******, Ioniţă Florin şi Georgescu Marcela cu menţiunea personal la interogatoriu. Pune în vedere reclamantelor, prin avocat, să depună cu listă în termen de cinci zile numele şi adresele martorilor pentru a fi citaţi sau să asigure prezenţa acestora la termenul următor de judecată, sub sancţiunea decăderii din probă. Prorogă discutarea încuviinţării probei cu expertiză topo după administrarea celorlalte probe. Amână judecarea cauzei la data de 26 februarie 2013.

    Incheiere de sedinta din 22.01.2013
  • Sedinta din data de 29.11.2012 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Amână cauza

    Admite cererea de introducere în cauză, în calitate de pârâţi a lui Ioniţă Florin şi Georgescu Marcela şi să dispună introducerea acestora în cauză. Citarea pârâţilor T******* I****, I***** G*******, I***** F******, Ioniţă Florin şi Georgescu Marcela cu copia cererii de întregire a acţiunii. Amână judecarea cauzei la data de 22 ianuarie 2013.

  • Sedinta din data de 25.10.2012 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Amână cauza

    Citarea reclamantei I***** V******* şi a pârâţilor T******* I****, I***** G******* şi I***** F****** cu copia cererii de întregire a acţiunii. Amână judecarea cauzei la data de 29 noiembrie 2012.

  • Sedinta din data de 20.09.2012 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Amână cauza

    În temeiul dispoziţiilor art. 156 din Codul de procedură civilă admite cererea de amânare solicitată de reclamanta C***** A******* pentru a-şi angaja apărător. Amână judecarea cauzei la data de 25 octombrie 2012.

  • Sedinta din data de 07.06.2012 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare solicitată de procuratorul reclamantelor pentru a lua la cunoştinţă de înscrisurile depuse la dosar. Amână judecarea cauzei la data de 20 septembrie 2012 şi pentru respectarea principiului continuităţii completului de judecată

  • Sedinta din data de 03.05.2012 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Amână cauza

    Pune în vedere reclamantei să facă dovada calităţii procesuale pasive a persoanelor chemate în judecată, respectiv a legăturilor dintre acestea şi persoanele menţionate în titlul de proprietate, să precizeze moştenitorii defunctului Ioniţă Marin, şi să depună la dosar certificatul de deces al mamei sale Ioniţă Elena. Emiterea a două adrese: una către Comisia Locală de Fond Funciar Orbeasca şi una către Comisia Judeţeană de Fond Funciar Teleorman pentru a se comunica cererile de reconstituire în baza cărora s-a emis titlul de proprietate nr. 52 00 944 din data de 21 august 1995 pe numele Ioniţă Elena, I***** G******* şi Ioniţă Marin, dacă Ioniţă Elena a formulat cerere separată sau dacă toţi moştenitorii au formulat împreună cererii de reconstituire, actele anexate acestor cereri, precum şi toate actele care au stat la baza emiterii titlul de proprietate. Amână judecarea cauzei la data de 07 iunie 2012

  • Sedinta din data de 29.03.2012 la ora 08:30

    Complet: Civil - Complet 4
  • Amână cauza

    În temeiul dispoziţiilor art. 161 din Codul de procedură civilă, pune în vedere reclamantei C***** A*******, să facă dovada calităţii de reprezentant al reclamantei I***** V*******, sub sancţiunea anulării parţiale a cererii de chemare în judecată. Citarea reclamantei I***** V******* şi a pârâtei I***** F******. Amână judecarea cauzei la data de 03 mai 2012.

Flux dosar


Actualizare GRPD