S***** R**** P*** M********* F********* P******
PârâtS***** P****
ReclamantS***** R**** P*** M********* F********* P****** P*** D******* G******* A F********* P****** C************
PârâtRespinge acţiunea.
Hotarare 1577/2013 din 25.03.2013Instanţa va dispune amânarea cauzei pentru ca reprezentanta reclamantului să depună la dosar hotărârile în baza cărora reclamantul a beneficiat de prevederile DL 118/1990, calculul acestei sume şi arbore genealogic având în vedere că din extrasul depus de reclamant la dosar, rezultă că averea era pe numele lui Stanciu Pavel, iar în acţiune reclamantul a menţionat că averea era pe numele lui Stanciu Ioan, bunicul său.Pune în vedere reprezentantei reclamantului să comunice şi pârâtului un exemplar al acestor înscrisuri, urmând ca la termenul viitor să faţă dovada că a comunicat.
Incheiere de sedinta din 11.03.2013Instanţa va acorda un nou termen de judecată la cererea reprezentantului reclamantului pentru studierea expertizei. Va dispune comunicarea unui exemplar al expertizei către pârât.
Incheiere de sedinta din 11.02.2013Numeşte expert în cauză pe d-nul Jianu Dumitru căruia i se va comunica prin adresă că a fost numit expert în cauză urmând să răspundă la obiectivele solicitate de reclamant. Stabileşte avans onorariu expert în sumă de 500 lei în sarcina reclamantului.
Instanţa va dispune amânarea cauzei în vederea comunicării unui exemplar al obiectivelor expertizei către pârât urmând ca la termenul viitor să se pronunţe asupra probei cu expertiza agricolă. Va dispune emiterea unei adrese către Biroul Local de Expertize Caraş-Severin pentru a comunica o listă cu experţi specialitatea agricultură.
Incheiere de sedinta din 10.12.2012În baza art. 155 ind. 1 C.p.civilă suspendă judecarea cauzei.Cu drept de recurs pe întreaga durată a suspendării.
Amână judecarea cauzei pentru data de 25.09.2012