P****** V*****
ReclamantP****** E****
ReclamantC********* L*****
PârâtG***** F******
PârâtO***** M******
PârâtAdmite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanţii P****** V***** şi P****** E****, în contradictoriu cu pârâtele C********* L*****, G***** F******, O***** M******, Livadar Ioana. Constată valabilitatea promisiunii bilaterale de vânzare-cumpărare încheiată între reclamantul P****** V***** în calitate de promitent – cumpărător şi pârâte, în calitate de promitente – vânzătoare, autentificată sub nr. 1272/03.08.2012 de BNP Mircea Drăguşin, cu privire la imobilul compus din teren cu suprafaţa totală de 2474 m.p. şi casă de locuit, situat în com. Şimnicu de Sus, sat Româneşti, jud. Dolj, astfel cum a fost identificat prin raportul de expertiză tehnică judiciară specialitatea topo întocmit în cauză de expert Bara Mihai, respectiv prin raportul de expertiză judiciară tehnică specialitatea construcţii civile întocmit în cauză de expert Brânzan Constantin. Această sentinţă ţine loc de act autentic de vânzare-cumpărare. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 19.06.2013.
Hotarare 9532/2013 din 19.06.2013Termen pt. a se emite adresa catre OCPI Dolj.
Incheiere de sedinta din 15.05.2013În baza art. 1551 alin. (1) C. proc. civ., suspendă judecata cererii.
Incheiere suspendare din 13.03.2013Termen pt. cand reclamanta va depune la dosar inscrisurile solicitate de catre instanta şi pt. a se reveni cu adresa expert.
Incheiere de sedinta din 30.01.2013Termen pt. a se repeta adresa catre experT, cu avertisment amenda si pt. a se emite adresa catre Primaria Simnicul de Sus.
Termen in vederea administrarii probatoriului.