Dosar 257/98/2011 din 13.02.2012

pretenţii


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 257/98/2011
Data dosar:
13.02.2012
Instanta:
Curtea de Apel București
Departament:
Secţia a VI-a civilă
Obiect:
pretenţii
Categorie:
Litigii cu profesionistii
Stadiu proces:
Apel

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 14.06.2012 la ora 09:00

    Complet: S6 Completul 5A
  • Schimbat în parte

    Admite apelul declarat de apelanta SC LUCK AG SRL. Schimbă în parte sentinţa atacată, în sensul că: Admite cererea principală. Obligă pârâta - reclamantă SC SAMCOM SRL la plata către reclamanta - pârâtă SC LUCK AG SRL a sumei de 137.914,83 lei, reprezentând contravaloare marfă şi a dobânzii legale aferente, cu începere de la data de 19.05.2010 până la data plăţii efective a debitului principal. Menţine celelalte dispoziţii ale sentinţei. Respinge apelul declarat de către apelanta SC SAMCOM SRL, ca nefondat. Obligă intimata SC SAMCOM SRL la plata către apelanta SC LUCK AG SRL a sumei de 6678 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată în fond şi apel. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică.

  • Sedinta din data de 07.06.2012 la ora 09:00

    Complet: S6 Completul 5A
  • Amână cauza

    Amână pronunţarea la 14.06.2012.

  • Sedinta din data de 26.04.2012 la ora 09:00

    Complet: S6 Completul 5A
  • Amână cauza

    Încuviinţează cererea apelantei SC SAMCOM SRL de amânare pentru lipsă de apărare. De asemenea, încuviinţează cererea intimatei de acordare a unui termen pentru a lua cunoştinţă de conţinutul motivelor de apel formulate de apelanta SC SAMCOM SRL şi al întâmpinării formulată de către apelanta SC LUCK AG SRL.

  • Sedinta din data de 15.03.2012 la ora 09:00

    Complet: S6 Completul 5A
  • Amână cauza

    Pune în vedere apelantei SC LUCK AG SRL să achite diferenţa taxei judiciare de timbru în cunatum de 1985 lei, sub sancţiunea anulării apelului său, ca insuficient timbrat. De asemenea, pune în vedere apelantei SC SAMCOM SRL să achite timbrul judiciar de 5 lei, sub sancţiunea anulării apelului său, ca insuficient timbrat. Încuviinţează atât cererea intimatei SC LUCK AG SRL cât şi cererea apelantei de acordare a unui termen. De asemenea, pune în vedere apelantei SC LUCK AG SRL să depună la dosar, încă două exemplare ale motivelor de apel în vederea comunicării către celelalte părţi, sub sancţiunea suspendării apelului său în conformitate cu art. 1551 C.pr.civ.,

Flux dosar


Actualizare GRPD