D******* A********
ContestatorC*** J******** D* P***** A****
IntimatAdmite contestaţia. Anulează decizia nr. R17239/08.11.2011. Obligă intimata să emită o nouă decizie prin care să-i acorde minorei Ioniţă Adriana Bianca pensia de urmaş începând cu data de 17.08.2011. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 24.01.2013, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
Hotarare 1232/2013 din 24.01.2013Pune în vedere contestatoarei să depună la dosar înscrisuri medicale cu privire la boala de care suferea mama minorei. Se emite adresă către Spitalul Judeţean de Urgenţă Piteşti, în atenţia d-nei doctor Popov Viola Maria, să precizeze dacă numita Ioniţă Constanţa Mariana figurează în evidenţele acestui institut ca fiind bolnavă de leucemie şi dacă decesul acesteia s-a datorat complicaţiilor acestei boli. Amână judecarea cauzei la data de 24.01.2013 Părţile au termen în cunoştinţă. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Decembrie 2012 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
Repune cauza pe rol în vederea completării probatoriului. Acordă termen la data de 13.12.2012, pentru cand se vor cita părţile. Pronunţată în şedinţă publică, azi 08.11.2012, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA DATA DE 08.11.2012 Pronunţată în şedinţă publică, azi 01.11.2012, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
Încuviinţează cererea formulată de reprezentantul intimatei, prin care solicită amânarea cauzei în vederea soluţionării amiabile a litigiului. Amână judecarea cauzei la data de 01.11.2012 Părţile au termen în cunoştinţă. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Septembrie 2012 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
În vederea legalei constituiri a completului de judecată, amână judecarea cauzei la data de 20.09.2012 Părţile au termen în cunoştinţă. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 21 iunie 2012 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.
Reuneşte dosarul nr. 5750/109/2011 la prezenta cauză. Pune în vedere reprezentantului intimatei să precizeze şi să depună la dosar înscrisuri din care să rezulte dacă autoarea minorei a beneficiat de pensie de invaliditate. În vederea legalei constituiri a completului de judecată, amână judecarea cauzei la data de 21.06.2012 Se citează contestatoarea. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 31 Mai 2012 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.