C****** T****
ReclamantB***** V******
Pârâttransferat pe sectia a 2-a civilă
Amână judecarea cauzei la data de 25.06.2012,termen dat în cunoştinţă reclamantului prin reprezentant pentru când se va cita pârâta şi expertul cu menţiunea să depună raportul de expertiză. Pronunţată în şedinţa publică din 28.05.2012.
În temeiul art.201 Cod procedură civilă, încuviinţează proba cu expertiză solicitată de reprezentantul reclamantului, apreciind-o ca fiind utilă soluţionării cauzei. Desemnează expertul Corneanu Doru Mircea care va fi citat cu copie după cererea de chemare în judecată şi după încheierea de sedinţă şi cu menţiunea de a efectua şi de a depune raportul de expertiză cu următoarele obiective:să determine valoarea degradarilor la pereţi şi instalaţia electrică produsă la ap nr. 6 situat în Timisoara, B-dul 16 Decembrie 1989 nr 7 ca urmare a inundatiei din data de 02.12.2012. Amână judecarea cauzei la data de 28.04.2012,termen dat în cunoştinţă reclamantului prin reprezentant pentru când se va cita pârâta . Se va cita reclamantul cu mentiunea să achite onorariul provizoriu de expert în cuantum de 300 lei . Pronunţată în şedinţa publică din 30.04.2012
Incuviinteaza proba cu înscrisuri. Incuviinteaza proba testimoniala cu martorii Popescu Valentin Dinu si Dinu Ilie, pentru reclamant. Incuviinteaza proba cu interogatoriul paratei solicitata de reclamant. Proroga discutarea probei cu expertiza specialitatea construcţii solicitata de reclamant prin reprezentant, după administrarea celorlalte probe. Amâna judecarea cauzei la data de 30.04.2012, termen dat in cunoştinţa reclamantului pentru când se va cita parata cu menţiunea la interogator si martorii Popescu Valentin Dinu si Dinu Ilie, in vederea audierii.