C*** J******** D* P***** B***********
Intimat PârâtC***** G*****
Recurent ContestatorRespinge ca nefondat recursul. Fără cheltuieli de judecată. Dispune eliberarea avansului de 500 lei onorar expert achitat la Biroul Local de Expertize de pe lângă Tribunalul Bihor.
Hotarare 680/2013 din 05.02.2013În vederea emiterii unei adrese la Casa Judeţeană de Pensii Bihor,amână judecarea cauzei pentru data de 05.02.2013, cam. 39.
Apreciind că se impune ca intimata Casa Judeţeană de Pensii Bihor să depună la dosar buletinul de calcul al pensiei de care beneficiază în prezent contestatorul şi calculul pensiei acestuia cu utilizarea la determinarea punctajului mediu anual a unui stagiului complet de cotizare de 30 de ani şi respectiv prin aplicarea Legii nr. 263/2010; Pentru a se solicita Biroului Local de expertize de pe lângă Tribunalul Bihor, să ne comunice dacă apare înregistrat în contul expertului Ardelean Georgeta, avansul onorariu expert în cuantum de 500 lei achitat de recurentul contestator C***** G*****; Pentru ca recurentul contestator să depună la dosar cupon de pensie de la alte persoane în situaţii similare, s-a amânat judecarea cauzei pentru 04 decembrie 2012, cam.39, ora 9,oo