B****** E********
ContestatorL******* I****
IntimatAdmite cererea
Hotarare din 14.08.2012Respinge contestaţia la executare formulată de contestatoarea B****** E********. Respinge capătul de cerere privind suspendarea executării silite, ca inadmisibil. Obligă contestatoarea la plata sumei de 1000 lei faţă de intimat reprezentând contravaloarea cheltuielilor de judecată (onorariu avocat). Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi 11 iunie 2012.
Respinge cererea de ajutor public judiciar formulată de petenta B****** E********, depusă la fila 50 dosar. Cu drept de reexaminare în termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi 28 mai 2012.
Acordă termen pentru soluţionarea cererii de ajutor public judiciar, prin care solicită scutirea de la plata cauţiunii, la data de 28 mai 2012, în Camera de Consiliu, fără citarea părţilor, pentru când: Pune în vedere contestatoarei să depună la dosar, cu 05 zile înainte de termenul acordat, toată documentaţia prevăzută de art. 14 din alin.(1) din O.U.G. nr.51/2008, necesară soluţionării cererii de ajutor public judiciar, prin care solicită scutirea de la plata cauţiunii, inclusiv declaraţie pe propria răspundere a solicitantului în sensul de a preciza dacă în cursul ultimelor 12 luni a mai beneficiat de ajutor public judiciar, în ce formă, pentru ce cauză, precum şi cuantumul acestui ajutor; certificat de rol agricol şi certificat de rol fiscal. Acordă un nou termen de judecată la data de 11 iunie 2012, pentru când: Aduce la cunoştinţă intimatului, prin procurator, că are posibilitatea să-şi angajeze apărător, până termenul de fond acordat – 11 iunie 2012 – atrăgându-i atenţia că este sigurul termen acordat în acest sens. Se emite adresă către B.I.E.J. Bunescu Dumitru Tudor prin care i se va solicita să înainteze spre consultare dosarul nr.39/2012.
Acordă un nou termen de judecată la data de 14 mai 2012, pentru a se comunicarea unui exemplar al întâmpinării contestatoarei. Se va cita contestatoarea cu menţiunea să achite şi taxa de timbru aferentă, respectiv: 194 lei taxă judiciară de timbru şi 0,30 lei timbru judiciar pentru contestaţie la executare şi 10 lei taxă judiciară de timbru şi 0,30 lei timbru judiciar pentru capătul de cerere privind suspendarea executării silite, sub sancţiunea aplicării prevederilor legale. De asemenea, să facă dovada achitării cauţiunii în cuantum de 10 % din suma contestată pentru capătul de cerere privind suspendarea executării silite, respectiv 3459 lei, sub sancţiunea aplicării prevederilor legale.