B********* C*********
ReclamantA************ F********* P****** A M*********** R* V*****
PârâtA************ F******* P***** M****
Chemat în garanţieA************ F********* P****** B*****
PârâtAdmite cererea principală. Constată refuzul nejustificat al pârâtei AFP Băbeni de restituire a taxei pe poluare în sumă de 1774 lei. Obligă pârâta AFP Băbeni să restituie reclamantului suma de 1774 lei reprezentând taxă pe poluare, plus dobânda legală prevăzută de art. 124 raportat la art. 70 şi 120 din Codul de procedură fiscală. Ia act că reclamantul nu solicită cheltuieli de judecată. Admite cererea de chemare în garanţie formulată de pârâta AFP Băbeni. Obligă chemata în garanţie A************ F******* P***** M**** să plătească pârâtei AFP Băbeni sumele datorate de aceasta reclamantului. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 25.01.2013.
Hotarare 467/2013 din 25.01.2013Amână judecarea cauzei la data de 25 ianuarie 2013, pentru când se va concepta şi cita în cauză, în calitate de pârâtă, Administraţia Finanţelor Publice Băbeni în locul Administraţiei Finanţelor Publice Rm. Vâlcea. Se va cita reclamantul, care nu a avut termen în cunoştinţă.
Amână judecarea cauzei la data de 16 noiembrie 2012, pentru când se va comunica întâmpinarea şi cererea de chemare în garanţie depuse de pârâtă, prin consilier juridic, atât reclamantului cât şi chematei în garanţie. Se va concepta şi cita chemata în garanţie, cu copie de pe cererea de chemare în judecată, întâmpinarea şi cererea de chemare în garanţie.