D********* M****
ReclamantD********* M******
ReclamantC***** M******** P*** P*****
PârâtAdmite cererea formulata de reclamantii D********* M**** si D********* M****** in contradictoriu cu parata Comuna Melinesti prin primar avand ca obiect accesiune. Omologheaza raportul de expertiza specialitatea constructii civile intocmit de expert Iliescu Constantin. Constata dreptul de proprietate prin accesiune imobiliara al reclamantilor D********* M**** si D********* M****** asupra imobilului constructie compus din parter cu 4 incaperi cu o suprafata utila de 47,90 mp si mansarda cu o singura incapere cu o suprafata utila de 51 mp in valoare de 34.780 lei situata pe terenul proprietatea reclamantilor din comuna Melinesti, str. Principala, nr. 131, jud. Dolj. Respinge ca neintemeiata cererea privind obligarea paratei la plata cheltuielilor de judecata. Obliga reclamantii sa restituie ajutorul public in cuantum de 611 lei catre stat. Dispune comunicarea hotararii catre Primaria Comunei Melinesti in vederea recuperarii sumei reprezentand ajutor public judiciar dupa ramanerea irevocabila a hotararii. Cu recurs in termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 22.10.2013.
Hotarare 13594/2013 din 22.10.2013Amână pronunţarea la data de 22.10.2013, in temeiul art.260 Cod procedura civila avand nevoie de timp pentru a delibera. Pronunţată în şedinţă publică azi, 15.10.2013.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 15.10.2013pentru ca expertul să completeze raportul de expertiză conform dispoziţiilor stabilite de instanţă.
Incheiere de sedinta din 10.09.2013pentru a se achita diferenţa de taxă de timbru.
Incheiere de sedinta din 18.06.2013faţă de lipsa raportului de expertiză.
Incheiere de sedinta din 14.05.2013Amână cauza pentru a se emite adresă către expert pentru a întocmi şi depune raportul de expertiză.
Incheiere de sedinta din 09.04.2013Admite cererea. Dispune acordarea ajutorului public judiciar sub forma scutirii reclamanţilor de la plata taxei judiciare de timbru în cuantum de 611 lei stabilită prin încheierea de şedinţă din 19.02.2013. Irevocabilă. Amână cauza pentru a se administra probatoriile.
Incheiere de sedinta secreta din 26.03.2013Amână cauza pentru a se preciza acţiunea.
Incheiere de sedinta din 19.02.2013Amână cauza pentru a se administra probatoriile.