Dosar 34036/3/2009** din 16.02.2012

obligaţie de a face


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 34036/3/2009**
Data dosar:
16.02.2012
Instanta:
Tribunalul Argeș
Departament:
Secţia pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale
Obiect:
obligaţie de a face
Categorie:
Litigii de munca
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 20.12.2012 la ora 08:30

    Complet: C4-LM-FOND
  • Admite cererea

    Admite acţiunea precizată. Obligă pârâta să plătească reclamantului suma de 51.613 lei, reprezentând contravaloarea orelor suplimentare prestate de acesta în perioada martie 2008 - august 2008, sumă ce va fi actualizată cu indicele de inflaţie la data plăţii efective. Cu recurs în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 20.12.2012, la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

  • Sedinta din data de 13.12.2012 la ora 08:30

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    Încuviinţează cererea de amânare a cauzei solicitată de pârâtă pentru a lua cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză. Se emite adresă către Biroul Local de Expertize de pe lângă Tribunalul Argeş în vederea comunicării numirii expertului şi achitării onorariului provizoriu către acesta. Amână judecarea cauzei la data de 20.12.2012 Părţile au termen în cunoştinţă. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Decembrie 2012 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

  • Sedinta din data de 01.11.2012 la ora 08:30

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    Dispune efectuarea unui raport de expertiză care să stabilească, în raport de foile colective de prezenţă depuse de ambele părţi, dacă reclamantul a prestat ore suplimentare în perioada martie-august 2008 în folosul pârâtei şi de asemenea, să stabilească cuantumul drepturilor cuvenite reclamantului pe orele suplimentare efectuate, având în vedere disp. art. 123 alin.2 Codul Muncii. Numeşte expert contabil prin tragere la sorţi pe d-na Ogradă Cristina. Fixează onorariul provizoriu de expert în suma de 400 lei, în sarcina reclamantului. Pune în vedere reclamantului să depună la dosar dovada achitării onorariului fixat, în termen de 5 zile, sub sancţiunea decăderii din probă. Adresele către expert şi către Biroul Local de Expertize Judiciare se vor emite numai după depunerea dovezii de achitare a onorariului provizoriu pentru expert. Amână judecarea cauzei la data de 13.12.2012 Părţile au termen în cunoştinţă. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 01 Noiembrie 2012 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

  • Sedinta din data de 25.10.2012 la ora 08:30

    Complet: C4-LM-FOND
  • Amână cauza

    Încuviinţează pentru reclamant proba cu înscrisuri. Încuviinţează pentru pârâtă proba cu înscrisuri şi proba cu un martor. Pune în vedere apărătorului pârâtei să depună la dosar lista cu numele martorului încuviinţat, fişa postului reclamantului, şi copie conformă cu originalul de pe Contractul Colectiv de Muncă la nivel de unitate, valabil în anul 2008. Amână judecarea cauzei la data de 01.11.2012. Părţile au termen în cunoştinţă. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 25 Octombrie 2012 la Tribunalul Argeş, Secţia pentru Conflicte de Muncă şi Asigurări Sociale.

Flux dosar


Actualizare GRPD