F** C*********
ReclamantT*** G*******
ReclamantM**** M********
ReclamantP******** G*********
ReclamantG**** I**
ReclamantAdmite exceptia lipsei calitatii procesuale active a reclamantilor, exceptie invocata de pârâti prin întâmpinare. Admite exceptia lipsei de interes în formularea actiunii, exceptie invocata de pârâti prin întâmpinare. Respinge exceptia nulitatii cererii de chemare în judecata, pentru lipsa semnaturii, exceptie invocata de pârâti prin întâmpinare. Respinge exceptia lipsei calitatii de reprezentant a aparatorului reclamantilor, exceptie invocata de pârâti prin întâmpinare. Respinge actiunea. Ia act ca nu se solicita cheltuieli de judecata. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronuntata în sedinta publica, azi, 07.08.2013.
Hotarare 1636/2013 din 07.08.2013Avand nevoie de timp pentru a delibera, Amâna pronuntarea la data de 07.08.2013. Pronuntata în sedinta publica, azi, 31.07.2013.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 31.07.2013Repune cauza pe rol, pentru ca reclamantii, prin aparator ales, av. Dervis Ghiuler, sa depuna concluzii scrise asupra exceptiilor invocate de pârâtii Grecu Sofian, Grecu Mioara si G**** I**ut. Stabileste termen la data de 31.07.2013. Citeaza partile. Pronuntata în sedinta publica.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 12.06.2013Amâna pronuntarea la data de 12.06.2013
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 05.06.2013Încuviinteaza cererea de amânare a judecarii cauzei formulata de reprezentantul reclamantilor. Se vor cita pârâtii persoane fizice, cu mentiunea „personal la interogatoriu”, sub sanctiunea disp.art. 225 Cod pr.civila. Pune în vedere martorilor prezenti la acest termen de judecata sa se prezinte la urmatorul termen de judecata, în vederea audierii. Amâna judecarea cauzei. Stabileste termen de judecata la data de 05.06.2013- orele 12.00. Pronuntata în sedinta publica, astazi, 22.05.2013.
Incheiere de sedinta din 22.05.2013Judecatoria Mangalia Dosar nr. 3811/254/2012 ÎNCHEIERE/23.04.2013 Respinge ca neîntemeiata cererea de recuzare formulata de petentul G**** I** împotriva d-nei judecator Lazar Daniela – Liliana. Cu cale de atac odata cu fondul. Respinge cererea de abtinere de la judecata cauzei formulata de d-na judecator Lazar Daniela – Liliana. Fara cale de atac.
Incheiere de sedinta din 23.04.2013Se va cita reclamantul G**** I** cu mentiunea sa precizeze daca îsi însuseste cererea de recuzare a d-nei judecator Lazar Liliana-Daniela, formulata la data de 01.04.2013 în dosar 3811/254/2012. În caz afirmativ, sa depuna la dosar dovada achitarii taxei judiciare în cuantum de 4 lei si timbru judiciar în valoare de 0,15 lei, aferenta cererii de recuzare.
Incheiere de sedinta din 09.04.2013Suspenda judecata cauzei, pâna la solutionarea cererii de recuzare formulate de reclamantul G**** I**. Pronuntata în sedinta publica, azi, 03.04.2013.
Incheiere suspendare din 03.04.2013Încuviinteaza cererea de amânare a judecarii cauzei formulata de reprezentantul reclamantilor. Pune în vedere martorilor prezenti la acest termen de judecata sa se prezinte la urmatorul termen de judecata, în vederea audierii. Amâna judecarea cauzei. Stabileste termen de judecata la data de 03.04.2013 Pronuntata în sedinta publica, astazi, 06.03.2013.
Incheiere de sedinta din 06.03.2013Încuviinteaza, pentru reclamanti, administrarea probei cu înscrisuri, proba testimoniala cu doi martori si proba cu interogatoriul pârâtilor Grecu Sofian, Grecu Mioara si G**** I**ut. Încuviinteaza, pentru pârâtii Grecu Mioara si Grecu Sofian, administrarea probei cu înscrisuri, proba testimoniala cu doi martori si proba cu interogatoriul reclamantilor. Pune în vedere aparatorului reclamantilor, avocat Dervis Ghiuler, sa certifice, prin semnatura, pentru conformitate cu originalul, înscrisurile depuse la dosar la acest termen de judecata. Pune în vedere aparatorului reclamantilor si pârâtilor Grecu Mioara si Grecu Sofian sa depuna la dosar, în termen de 5 zile de la încuviintare, numele si adresele martorilor propusi în cadrul probei testimoniale si sa asigure prezenta acestora în instanta la urmatorul termen de judecata, sub sanctiunea decaderii din proba. Emite adresa catre Comisa Locala de Fond Funciar a comunei Pecineaga, cu solicitarea de a comunica instantei, cu cel putin 5 zile înaintea urmatorului termen de judecata, înscrisurile care au stat la baza emiterii titlului de proprietate nr. 18472/438/27.04.1993, în favoarea mostenitorilor defunctului Grecu Alexandru. Citeaza reclamantii si pârâtii Grecu Sofian, Grecu Mioara si G**** I**ut, cu mentiunea de a se prezenta personal în fata instantei la urmatrul termen de judecata, în vederea administrarii probei cu interogatoriu.
Incheiere de sedinta din 09.01.2013Încuviinteaza cererea de amânare a judecarii cauzei formulate de reprezentantul reclamantilor. Pune în vedere reprezentantului reclamantilor sa depuna la dosar, pâna la urmatorul termen de judecata, titlul de proprietate a carui nulitate se solicita, precum si actele de stare civila ce atesta legitimitatea procesuala a reclamantilor în prezenta cauza, respectiv, certificate de nastere, certificate de casatorie.
Incheiere de sedinta din 03.12.2012