H***** M****
ReclamantF***** G** S*****
PârâtConsfinţeşte tranzacţia părţilor
Hotarare 188/2014 din 30.01.2014Amânarea judecării cauzei la 30 ianuarie 2014, ora 8,00 în vederea verificării legalităţii tranzacţiei.Pune în vedere părţilor să depună tranzacţia nesemnată de către acestea urmând să fie semnată în instanţă. Părţile au termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 16.01.2014Amânarea judecării cauzei la 16 ianuarie 2014, ora 8,00 în vederea încheierii unei tranzacţii. Părţile au termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 21.11.2013Amânarea judecării cauzei la 21 noiembrie 2013, ora 8,00 pentru studierea expertizei topografie . Prorogă discutarea eventualelor obiecţiuni la raportul de expertiză topografie la termenul stabilit. Dispune plata de Biroul local de expertize tehnice judiciare şi contabile a onorariului către expert de specialitate topografie Damian Valentin în sumă de 600 lei plătită cu chitanţa nr. 5542059/1 din data de 27.06.2013 la CEC Bank S.A. Moineşti deponent fiind pârâtul Florea Simion. Se înştiinţează Tribunalul Bacău - Biroul local de expertize tehnice judiciare şi contabile despre depunerea lucrării de expertiză şi se comunică copia încheierii prin care s-a dispus plata onorariului către expert în vederea efectuării plăţii .
Incheiere de sedinta din 07.11.2013Amână judecarea cauzei la data de 07 noiembrie 2013, ora 8 pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Se va reveni cu adresă d-nului expert Damian Valentin pentru a depune raportul de expertiză.
Incheiere de sedinta din 26.09.2013Încuviinţează proba cu expertiză solicitată de reclamantă prin apărător. Amână judecarea cauzei la data de 26 septembrie 2013, ora 8 pentru când părţile au termen în cunoştinţă. La cererea apărătorului reclamantei desemnează expert topo pe d-nul Damian Valentin. Stabileşte un onorariu provizoriu de 600 lei în sarcina reclamantei. Pune în vedere reclamantei să achite onorariul în termen de 5 zile de la data încuviinţării probei, sub sancţiunea decăderii din probă. Stabileşte pentru expertiză următoarele obiective: 1. identificarea suprafeţelor de teren cu schiţă şi vecinătăţi; 2. efectuarea de propuneri de lotizare. Se va emite adresă d-nului expert Damian Valentin după ce va fi depusă dovada achitării onorariului.
Incheiere de sedinta din 13.06.2013Încuviinţează cererea formulată de avocat Şofranca Dumitru prin care solicită acordarea unui termen întrucât din motive medicale nu se poate prezenta în instanţă. Amână judecarea cauzei la data de 13 iunie 2013 , ora 8 pentru când părţile au termen în cunoştinţă.
Incheiere de sedinta din 16.05.2013Respinge cererea de pronunţare a unei hotărâri de expedient ca neîntemeiată. Repune cauza pe rol. Fixează termen în vederea continuării judecăţii la data de 16 mai 2013 cu citarea părţilor.
Incheiere de sedinta din 21.03.2013Respinge cererea de ajutor public
Incheiere de sedinta din 20.02.2013Acordă termen la data de 20 februarie 2013, în vederea soluţionării cererii de ajutor public pentru când pune în vedere reclamantei prin apărător să motiveze cererea, să depună înscrisuri din care rezultă veniturile realizate de soţul acesteia, veniturile pe ultimele două luni înainte de formularea cererii. Amână judecarea cauzei la data de 21 februarie 2013, ora 8 pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pune în vedere reclamantei prin apărător să depună certificatul de naştere a pârâtului, sub sancţiunea suspendării potrivit art. 1551 c.p.civ..
Incheiere de sedinta din 24.01.2013