P****** S*****
ReclamantM******* G*******
PârâtM******* E****
PârâtAdmite excepţia de lipsă de interes a reclamantului în promovarea acţiunii şi de prematuritate a introducerii acţiunii. Obligă pe reclamant să plătească pârâtului suma de 2.000 lei cheltuieli de judecată. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică azi,14 februarie 2013.
Hotarare 358/2013 din 14.02.2013Acordă termen pentru ca reclamantul să ia cunoştinţă de cuprinsul întâmpinării formulate de pârâţi. Pune în vedere reclamantului, prin apărător, să facă dovada completării taxei de timbru pentru toate capetele de cerere potrivit disp. Legii 146/1997 aşa cum a fost modificată şi completată şi să depună la dosar acte de proprietate pentru terenul de pe care solicită ca pârâţii să-şi ridice construcţiile edificate . Pune în vedere pârâţilor să depună acte de proprietate în dovedirea celor menţionate în întâmpinarea formulată. Din oficiu, se emite adresă către Primăria comunei Davideşti, să comunice dacă terenul din litigiu şi pe care pârâţii şi-au edificat construcţiile a făcut obiectul legilor fondului funciar, de cine este stăpânit şi de când şi care era situaţia juridică a acestui teren la data de 01.01.1990. Amână judecarea cauzei la data de 14 februarie 2013, termen dat în cunoştinţă părţilor. Pronunţată în şedinţa publică azi, 17 ianuarie 2013.
Incheiere de sedinta din 17.01.2013Amână judecarea cauzei la 17 ianuarie 2013, complet C4 civil, ca urmare a admiterii cererii de abţinere formulată de preşedintele completului de judecată. Se citează pârâţii. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 decembrie 2012.
Admite cererea de abţinere a d-nei magistrat Otilia Vişoiu. Pronunţată în şedinţa publică de la 29 noiembrie 2012.