Dosar 4913/223/2010* din 10.01.2012

pretenţii


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4913/223/2010*
Data dosar:
10.01.2012
Instanta:
Judecătoria Drăgășani
Departament:
Jud Drăgăşani
Obiect:
pretenţii
Categorie:
Litigii cu profesionistii
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 19.12.2012 la ora 09:00

    Complet: C 10 amânare pronunţare
  • Admite cererea

    Admite acţiunea formulată de reclamanta SC SITERMA SRL în contradictoriu cu pârâtul TRUŞCĂ IULIAN şi în consecinţă: Obligă pârâtul la plata către reclamantă a sumei de 2885 lei, actualizată cu rata inflaţiei la data plăţii efective la care se adaugă dobânda legală de la scadenţă şi până la data plăţii efective.

  • Sedinta din data de 14.12.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână pronunţarea

    Amână pronunţarea la 19.12.2012.

  • Sedinta din data de 09.11.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    -Încuviinţează cererea de amânare formulată de apărătorul pârâtului. -Pune în vedere reclamantei prin reprezentantul şi apărătorul său, să depună la dosar copie de pe proiectul prevăzut în contractul de execuţie lucrări contestat. Amâna cauza şi acordă termen la 14 decembrie 2012, ora 8,30, C10, pentru când părţile cunosc termenul şi se citează martorul Matei Iulian. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 9 noiembrie 2012.

  • Sedinta din data de 12.10.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    termen 9.11.2012

  • Sedinta din data de 14.09.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    termen 12 octombrie 2012

  • Sedinta din data de 29.06.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza
  • Sedinta din data de 15.06.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    -Încuviinţează cererea de amânare formulată de apărătorul pârâtului. -Încuviinţează de asemenea şi solicitarea apărătorului reclamantei şi dispune ca cererea formulată de pârât, aflată la fila 13 dosar, prin care acesta a solicitat încuviinţarea xerocopierii deciziei civile de casare, să fie desprinsă de la dosar şi înaintată, alături de înscrisul contestat şi celelalte înscrisuri necontestate, depuse la dosar,la Laboratorul Interjudeţean de Expertize criminalistice Braşov, pentru efectuarea expertizei grafoscopice. -Dispune ca toate înscrisurile semnate spre neschimbare, respectiv înscrisurile aflate la filele 13 şi 29-36 dosar, precum şi înscrisurile depuse de apărătorii părţilor astăzi în şedinţă publică, să fie depuse la Registrul de Valori aflat la grefa instanţei, până la momentul achitării integrale a costului expertizei şi înaintarea acestora la Laboratorul Interjudeţean de Expertize criminalistice Braşov, pentru efectuarea expertizei grafoscopice. -Pune în vedere pârâtului Truşcă Iulian Costin să achite costul expertizei grafoscopice, în sumă de 450 lei, stabilit în sarcina sa şi să se prezinte la termenul de judecată următor pentru a i se lua specimen de semnătură şi de scris, la dictarea preşedintelui completului de judecată, potrivit disp.art.178 alin 2 c.pr.civilă, precum şi înscrisuri în original pe care se află semnătura sa din perioada martie 2008 atrăgându-i-se atenţia pârâtului că în caz contrar i se va aplica sancţiunea amenzii judiciare în cuantum de 500 lei,potrivit disp.art.108/1 alin 1 pct.1 lit.e, C.pr.civilă. -Reluarea procedurii de citare cu pârâtul,cu menţiunea de mai sus. Amâna cauza şi acordă termen la 29 iunie 2012, ora 8,30, C10, pentru când reclamanta are termen în cunoştinţă şi se citează pârâtul. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 15 iunie 2012.

  • Sedinta din data de 11.05.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    - Pune în vedere apărătorului reclamantei să depună în original înscrisul contestat, denumit ”Contract de execuţie lucrare”, încheiat la data de 04.03.2008, între SC SITERMA SRL, în calitate de executant şi Truşcă Iulian Costin, în calitate de beneficiar, precum şi înscrisuri necontestate de pârât în original; -Pune în vedere pârâtului să depună în original înscrisuri necontestate, datând din perioade anterioare înscrisului contestat. -Pune în vedere părţilor să achite câte 450 lei, reprezentând costul efectuării expertizei grafoscopice, necesară soluţionării cauzei. Amâna cauza şi acordă termen la 15 iunie 2012, ora 8,30, C10, la solicitarea apărătorului reclamantei, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 11 mai 2012.

  • Sedinta din data de 20.04.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    -Revenirea cu adresă la Laboratorul interjudeţean de Expertize Criminalistice Braşov cu solicitarea de a proceda la efectuarea expertizei grafoscopice şi de a comunica costul estimativ al expertizei şi contul în care urmează să fie depusă această sumă, cu avertismentul că în caz contrar se va aplica sancţiunea amenzii judiciare în sumă de 500 lei în sarcina conducătorului acelui institut. Amâna cauza şi acordă termen la 11 mai 2012,la solicitarea apărătorilor părţilor, ora 8,30, C10, pentru când părţile cunosc termenul. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 20 aprilie 2012.

  • Sedinta din data de 30.03.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    -Efectuarea unei expertize grafoscopice, care să stabilească dacă semnătura de pe înscrisul contestat aparţine sau nu pârâtului. -Înaintarea înscrisurilor semnate spre neschimbare, Laboratorului interjudeţean de Expertize Criminalistice Braşov, pentru efectuarea expertizei grafoscopice şi emiterea unei adrese în acest sens, cu solicitarea de a comunica totodată costul estimativ al expertizei şi contul în care urmează să fie depusă această sumă. -Pune în vedere părţilor faptul că acest cost al expertizei va fi suportat în mod egal de reclamantă şi de pârât. Amâna cauza şi acordă termen la 20 aprilie 2012, ora 8,30, C10, pentru când părţile cunosc termenul. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 30 martie 2012.

  • Sedinta din data de 02.03.2012 la ora 08:30

    Complet: C10
  • Amână cauza

    -Pune în vedere reclamantei să prezinte în original înscrisul contestat, denumit „Contract de execuţie lucrare” încheiat la data de 04.03.2008, între SC SITERMA SRL în calitate de executant şi Truşcă Iulian în calitate de beneficiar şi să depună copie de pe contractul de muncă al pârâtului, sub sancţiunea suspendării cauzei, potrivit disp.art.155/1 c.pr.civilă. -Pune în vedere pârâtului depună la dosar înscrisuri semnate de el şi netăgăduite,sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare în cuantum de 200 lei, în temeiul art. 1081 alin. 1, pct. 2 lit. e C. proc. civ., -Prorogă audierea martorilor propuşi de părţi, până după verificarea de scripte. Amâna cauza şi acordă termen la 30 martie 2012, ora 8,30, C10, pentru când părţile cunosc termenul. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 2 martie 2012.

  • Sedinta din data de 07.02.2012 la ora 08:30

    Complet: C1
  • Amână cauza

    Amână cauzaşi acordă termen la 02 martie 2012 la complet C10.

  • Sedinta din data de 06.02.2012 la ora 09:00

    Complet: C 10 amânare pronunţare
  • Încheiere

    admite cererea de abtinere.

Flux dosar


Actualizare GRPD