I******** I****
LichidatorS* M***** B**** S**
DebitorD*******
CreditorÎnchide procedura falimentului cu toate consecinţele prevăzute de lege.Descarcă practicianul în insolvenţă de orice îndatoriri şi responsabilităţi, doar în ceea ce priveşte actele întocmite cu respectarea cerinţelor legale.
Hotarare 392/2013 din 28.02.2013Ia act de raportul cu propunere de închidere a procedurii falimentului, dispune afişarea acestuia la uşa instanţei şi convoacă adunarea generală a creditorilor pentru discutarea propunerii.
Ia act de tabelele creanţelor şi dispune continuarea procedurii pentru depunerea unui raport cu propuneri.
pentru continuarea procedurii şi întocmirea la dosar a Tabelelor de creanţe, preliminar şi definitiv, nedepuse până în prezent la dosar
Ia act de Raportul prev. de art.59, alin.1 din Legea 85/2006 şi dispune afişarea unui exemplar la uşa instanţei;- Amână cauza pentru depunerea Tabelului definitiv al creanţelor şi tabelul preliminar - restant
pentru continuarea procedurii conform calendarului. Pune în vedere lichidatorului judiciar obligaţia de a respecta termenele procedurale sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare.
Deschide procedura falimentului în formă simplificată.
pentru a se emite adresă lichidatorului administrativ cu menţiunea să depună la dosar fişa plătitorului, dovada notificării debitoarei şi a creditorilor, tabelul creanţelor întocmit în cursul lichidării administrative, raport privind operaţiunile efectuate. Totodată se va accesa Recom.