D*** T********* A******** C* D******* L* C*** C*****
ReclamantA************ F********* P****** S***** 2 B******** P*** D******* G******* R******** A F********* P****** B********
PârâtA************ F******* P***** M****
Chemat în garanţieRespinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive invocată de AFP Sector 2 prin DGRFP Bucureşti. Admite acţiunea formulată în contradictoriu cu pârâta AFP Sector 2. Dispune anularea decizie de calcul nr. 24226/30.12.2010 şi obligă pârâta AFP Sector 2 la restituirea către reclamant a sumei de 1549 lei achitată cu titlu de taxă pe poluare şi a dobânzii calculată de la data plăţii şi până la data restituirii efective. Admite cererea de chemare în garanţie. Obligă chemata în garanţie la plata către pârâta APF Sector 2 a sumei de 1549 lei calculată de la data plăţii şi până la data restituirii efective. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică.
Hotarare 4187/2014 din 05.06.2014Pentru a se cita, în calitate de chemat în garanţie, A************ F******* P***** M****, cu copia acţiunii, a întâmpinării şi a cererii de chemare în garanţie, cu menţiunea de a formula întâmpinare.
Incheiere de sedinta din 08.05.2014Suspendă judecarea cauzei pentru nedepunerea de către reclamant a unui exemplar al acţiunii în vederea comunicării către chemata în garanţie. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică.
Incheiere suspendare din 13.03.2014Pentru a se cita, în calitate de chemat în garanţie, A************ F******* P***** M****, cu copia întâmpinării şi a cererii de chemare în garanţie.
Incheiere de sedinta din 13.02.2014Respinge cererea de preschimbare. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică.
Incheiere de sedinta din 30.05.2013