Dosar 5036/260/2012 din 25.10.2012

contestaţie la executare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 5036/260/2012
Data dosar:
25.10.2012
Instanta:
Judecătoria Moinești
Departament:
.
Obiect:
contestaţie la executare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 10.04.2013 la ora 12:00

    Complet: Complet nr.9
  • Soluţionare

    Admite cererea de suspendare a executării silite formulată de contestatoarea N**** M****, domiciliată in Comăneşti, str. Republicii, bl.18, sc.A, ap.13, jud. Bacău, in contradictoriu cu intimata S.C. C.E.C. Bank S.A. – Agenţia Moineşti, cu sediul in Moineşti, str. T.Vladimirescu, bl.F, jud. Bacău. Dispune suspendarea executării silite in dosarul de executare silită nr.260/E/2012 al Biroului Executorului Judecătoresc Bindileu Eugen, cu sediul in Moineşti, str. V.Alecsandri, bl.E8, ap.6, jud. Bacău, până la soluţionarea irevocabilă a contestaţiei la executare ce face obiectul prezentei cauze. Cu recurs in 15 zile de la comunicare. In baza art.244 alin.1 pct.2 Cod proc. civ., dispune suspendarea judecăţii cauzei având ca obiect contestaţie la executare formulată de contestatoarea N**** M****, domiciliată in Comăneşti, str. Republicii, bl.18, sc.A, ap.13, jud. Bacău, in contradictoriu cu intimata S.C. C.E.C. Bank S.A. – Agenţia Moineşti, cu sediul in Moineşti, str. T.Vladimirescu, bl.F, jud. Bacău. Cu recurs pe toată durata suspendării.

    Incheiere suspendare din 10.04.2013
  • Sedinta din data de 27.03.2013 la ora 12:00

    Complet: Complet nr.9
  • Amână cauza

    Încuviinţează contestatoarei proba cu înscrisuri. Emite adresă către IPJ BACĂU – Serviciul de Investigare a fraudelor pentru a comunica numărului dosarului penal format ca urmare a plângerii penale a contestatoarei, să precizeze obiectul plângerii şi stadiul cercetărilor în acest dosar. Pune în vedere contestatoarei să depună la dosar dovada consemnării cauţiunii în cuantum de 500 lei pentru soluţionarea capătului de cerere privind suspendarea executării silite. Amână judecarea cauzei la data de 10.04.2013, ora 12.00, când se reia procedura de citare cu intimata, contestatoarea având termenul în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 27 Martie 2013.

    Incheiere de sedinta din 27.03.2013
  • Sedinta din data de 27.02.2013 la ora 12:00

    Complet: Complet nr.9
  • Amână cauza

    Pune în vedere contestatoarei să achite taxa judiciară de timbru de 10 lei şi timbru judiciar de 0,3 lei, pentru capătul de cerere privind suspendarea executării. Fixează cauţiune în cuantum de 500 lei şi pune în vedere contestatoarei să depună la dosar recipisa de consemnare, pentru ca la termenul următor, să se poată analiza cererea de suspendare a executării silite. Amână judecarea cauzei la data de 27 Martie 2013, ora 12.00. Emite adresă către Biroul Executorului Judecătoresc Bindileu Eugen pentru a se solicita, copii certificate de pe actele dosarului de executare nr. 260/E/2012. Contestatoarea primeşte termen în cunoştinţă. Reia procedura cu intimata. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 27 Februarie 2013.

    Incheiere de sedinta din 27.02.2013

Flux dosar


Actualizare GRPD