S********* Î********* I************ P******
ReclamantC******* N******* M**** V******* P*******
PârâtŞ***** G********* I*** B************ P*******
PârâtŞ***** G********* „****** V******
PârâtŞ***** G********* „******* V******
PârâtAdmite acţiunea precizată. Respinge excepţia lipsei calităţii de reprezentant a reclamantului invocată de pârâtul ISJ Prahova prin întâmpinare. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a ISJ Prahova şi respinge acţiunea faţă de acesta ca fiind introdusă împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâţilor Consiliul Local al Municipiului Ploieşti şi Primarul Municipiului Ploieşti invocată de aceştia prin întâmpinare. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a Ministerului Educaţiei Naţionale invocată de acesta prin întâmpinare, şi pe cale de consecinţă, respeinge cererea de chemare în garanţie a Ministerului Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului ca fiind introdusă împotriva unei persoane lipsită de calitate procesuală pasivă. Respinge cererea de chemare în garanţie a Ministerului Finanţelor Publice, ca neîntemeiată. Obligă pârâţii (unităţi de învăţământ,consilii locale şi primari) în solidar la calculul şi plata către reclamant, a diferenţei dintre drepturile salariale cuvenite şi cele efectiv încasate de membrii de sindicat, în conformitate cu prevederile Legii nr. 221/2008 şi ale Legii nr. 330/2009, începând cu data de 05.07.2009 şi până la data de 13.05.2011, sume actualizate în funcţie de coeficientul de inflaţie până la data efectivă a plăţii. Ia act că nu se solicită cheltuieli de judecată. Cu recurs în 10 zile de la comunicare.
Hotarare 649/2014 din 03.03.2014Amână pronunţarea la data de 03.03.2014.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 26.02.2014Pentru a se depune înscrisuri.
Incheiere de sedinta din 14.01.2014În vederea continuităţii completului de judecată.
Incheiere de sedinta din 28.10.2013faţă de cererea de acordare termen de judecată formulată, întrucât se află în imposibilitatea de a se prezenta fiind în concediul legal de odihnă
Incheiere de sedinta din 06.08.2013lipsă procedură
Incheiere de sedinta din 05.06.2013În vederea repartizării cauzei ca urmare a desfiinţării completului de judecată, potrivit Hotărârii nr.4/05.02.2013 a Colegiului de Conducere.
Incheiere de sedinta din 19.03.2013PENTRU A SE LUA LA CUNOŞTINŢĂ DE CONŢINUTUL ÎNTÂMPINĂRII
Incheiere de sedinta din 15.02.2013pentru a se lua la cunoştinţă de cuprinsul întâmpinărlor formulate de pârâţi şi precizarea la acţiune formulată de reclamant
pentru a se depune întâmpinările în exemplare sufuciente pentru a fi comunicate tuturor păţilor