Dosar 544/323/2012 din 19.03.2012

hotarâre care sa tina loc de act autentic


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 544/323/2012
Data dosar:
19.03.2012
Instanta:
Judecătoria Târnăveni
Departament:
Civil_Penal_CC
Obiect:
hotarâre care sa tina loc de act autentic
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 23.04.2013 la ora 8:30

    Complet: Complet 1 (IDM)
  • respinge cererea

    Respinge ca nefondata acţiunea civila formulată de reclamantul P*** I*** împotriva pârâtilor R** C****** , Halmaciu Sorin Mircea , H***** V***** C****** , Halmaciu Gheorghe , Baciu Ioan si Ciuchina Teodor avand ca obiect hotarare care sa tina loc de act autentic de vanzare-cumparare. Cu recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi , 23.04.2013

    Hotarare 317/2013 din 23.04.2013
  • Sedinta din data de 16.04.2013 la ora 8:30

    Complet: Complet 1 (IDM)
  • Amână cauza

    Amână pronuntarea la 23 aprilie 2013.

    Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 16.04.2013
  • Sedinta din data de 19.03.2013 la ora 8:30

    Complet: Complet 1 (IDM)
  • Amână cauza

    în vederea administrării probei cu interogatoriu şi celorlalţi pârâţi, sub sancţiunea prev. de art.255 C.pr.cvi.

    Incheiere de sedinta din 19.03.2013
  • Sedinta din data de 05.02.2013 la ora 8:30

    Complet: Complet 1 (IDM)
  • Amână cauza

    Amână cauza. Admite probele solicitate de reclamant privind administrarea probei cu interogatoriul pentru pârâţi şi în acest sens dispune citarea pârâţilor cu menţiunea "personal la interogatoriu" şi proba cu înscrisuri. Respinge proba testimonială solicitată de reclamant.

    Incheiere de sedinta din 05.02.2013
  • Sedinta din data de 08.01.2013 la ora 8:30

    Complet: Complet 1 (IDM)
  • Amână cauza

    amânat faţă de lipsa de procedură cu B.I.

  • Sedinta din data de 20.11.2012 la ora 8:30

    Complet: Complet 1 (IDM)
  • Amână cauza

    amânat faţă de lipsa de procedură cu pârâtul Baciu Ioan

  • Sedinta din data de 16.10.2012 la ora 8:30

    Complet: Complet 1 (IDM)
  • Amână cauza

    Apreciază că se impune amânarea cauzei şi amânarea cauzei în vederea introducerii în cauză şi citării în calitate de pârâţi a numiţilor Baciu Ioan şi Ciuchină Teodor – cu copie acţiune – după depunerea acestora la dosar din partea reclamantului şi precizare de acţiune. Se va emite adresa către Primăria comunei Găneşti, pentru a ne comunica certificat de atestare fiscală pentru terenul în litigiu, situat în tarla 24, parcela 2018/4, în suprafaţă de 4200 mp, înscris în TP nr. 164694 , evidenţiat în CF 50438 Găneşti, sub A1, nr. cad. 50438. Se vor repeta procedurile de citare cu pârâţii R** C******, H******* S**** M*****, Horhat Vasile Claudiu.

  • Sedinta din data de 04.09.2012 la ora 8:30

    Complet: Complet 1 (IDM)
  • Amână cauza

    admite cererea de amânare formulată de avocatul reclamantului,aceasta fiind justificată prin depunerea unei copii de pe Portalul instanţei - se vor comunica reclamantului înscrisurile depuse la dosar de către pârât - menţine obligaţia reclamantului de a depune la dosar precizarea de acţiune , aşa cum i-a fost solcitată prin încheierea de şedinţă de la data de 08.05.2012 - pune în vedere reclamantului să depună la dosar şi certificatul de atestare fiscală.

  • Sedinta din data de 08.05.2012 la ora 8:30

    Complet: Complet 1 (IDM)
  • Amână cauza

    Urmează a dispune rectificarea citativului aflat la dosar la fila 12- în sensul că numele corect al reclamantului este POPA si nu POP cum gresit s-a consemnat şi depunerea la dosar a altui referat întocmit în baza art. 103 alin.1 din Hot. CSM nr. 829. Apreciind întemeiată cererea de amânare a cauzei formulată de reclamant prin avocat, urmează să o admită, să dispună amânarea cauzei şi acordarea unui nou termen de judecată, pentru a da posibilitate acestuia să facă dovada achitării diferenţei taxei judiciare de timbru în sumă de 72 lei, să depună la dosar acte de stare civilă privind pe pârâti - certificate de nastere şi de căsătorie unde este cazul şi să formuleze precizare de actiune. Se vor cita pârâtii cu menţiunea de a depune la dosar acte de stare civilă.

Flux dosar


Actualizare GRPD