S***** A*****
ReclamantS***** F*****
PârâtA********** T******* D** C***** U******* A************ T********** A O** C******** R*********** D* P******* O** C********
PârâtAdmite cererea de indreptare eroare.
Incheiere indreptare eroare materiala din 15.10.2015Respinge cererea de lămurire dispozitiv.
Incheiere finala dezinvestire din 20.02.2014Admite cererea formulată de reclamanta S***** A***** domiciliată în Comăneşti, str. Librăriei, bl. 22, ap. 17, jud. Bacău în contradictoriu cu pârâţii S***** F***** şi AUTORITATEA TUTELARĂ DIN CADRUL UNITĂŢII ADMINISTRATIV TERITORIALE COMĂNEŞTI PRIN PRIMAR. Conform art.16 alin.3 din Decretul nr.31/1954 coroborat cu art.40 din Decretul nr.32/1954, declară moartea numitului S***** F***** cu ultimul domiciliu cunoscut în Comăneşti, str. Librăriei, bl. 22, jud. Bacău şi reşedinţa în Dărmăneşti, str. Valea Uzului, nr. 10, jud Bacău prin curator Anton Clara la data de 10.07.2012. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. După data rămânerii definitive a prezentei hotărâri, un exemplar se va înainta către Serviciul de Stare Civilă Constanţa pentru a se face menţiuni. Cu recurs în 15 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Moineşti. Pronunţată în şedinţa publică din data de 30.10.2013.
Hotarare 2697/2013 din 30.10.2013Amână judecarea cauzei la data de 18.09.2013, ora 12.00, faţă de lipsa de procedură cu autoritatea tutelară. Citează părţile care nu au termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 19.06.2013.
Incheiere de sedinta din 19.06.2013Emite adresă către Primăria Primăria Constanţa să înainteze instanţei un extras de pe actul de naştere al pârâtului, cu toate menţiunile de pe acesta, la zi . Amână judecarea cauzei la data de 19 iunie2013, ora 12.00.
Incheiere de sedinta din 22.05.2013Amână judecarea cauzei la data de 22.05.2013, ora 12.00, când reclamanta prin apărător primeşte termen în cunoştinţă
Incheiere de sedinta din 10.04.2013Emite adresă către Primăria or. Comăneşti şi către Poliţia or. Comăneşti, pentru efectuarea de cercetări, în sensul de a culege cât mai multe informaţii cu privire la pârâtul S***** F*****, rezultatul cercetărilor urmând a fi comunicat instanţei. Afişarea cererii la ultimul domiciliu al pârâtului S***** F***** şi la sediul Primăriei or. Comăneşti, cu invitaţia ca orice persoană, care are informaţii cu privire la persoana celui dispărut, să le comunice instanţei, cu prilejul afişării urmând a fi întocmite procese-verbale ce se înaintează instanţei, la dosar. Pune în vedere reclamantei prin apărător să publice într-un ziar de largă circulaţie un anunţ despre deschiderea procedurii de declarare a morţii, cu invitaţia ca orice persoană care are informaţii despre cel dispărut să le comunice instanţei şi să depună la dosar dovada publicării anunţului. Amână judecarea cauzei la data de 10.04.2013, ora 12.00, când reclamanta prin apărător primeşte termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 27.02.2013.
Incheiere de sedinta din 27.02.2013