Dosar 563/90/2012 din 23.01.2012

pretentii (taxa poluare)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 563/90/2012
Data dosar:
23.01.2012
Instanta:
Tribunalul Vâlcea
Departament:
A II A CIVILA
Obiect:
pretentii (taxa poluare)
Categorie:
Contencios administrativ si fiscal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 18.10.2013 la ora 08:10

    Complet: F6-Contencios
  • Soluţionare

    Admite cererea principală. Constată refuzul nejustificat al pârâtei de restituire a taxei pe poluare în sumă de 3586 lei. Obligă pârâta să restituie reclamantului suma de 3586 lei reprezentând taxă pe poluare, plus dobânda legală calculată de la 10.01.2012 şi până la data plăţii. Obligă pârâta să plătească reclamantului suma de 339,3 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Admite cererea de chemare în garanţie. Obligă chemata în garanţie A************ F******* P***** M**** să plătească pârâtei sumele datorate de aceasta reclamantului. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 18.10.2013.

    Hotarare 5830/2013 din 18.10.2013
  • Sedinta din data de 02.11.2012 la ora 08:10

    Complet: F6-Contencios
  • Suspendat

    În baza art. 155 ind 1 Cod procedură civilă suspendă judecata cauzei până când reclamantul va depune la dosar înscrisul solicitat. Cu recurs pe toată durata suspendării. Dată în şedinţă publică azi, 02.11.2012.

    Incheiere suspendare din 02.11.2012
  • Sedinta din data de 21.09.2012 la ora 08:10

    Complet: F6-Contencios
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare a cauzei formulată de reclamant, prin apărător, prin care solicită instanţei amânarea cauzei pentru a lua cunoştinţă de documentele primite în această şedinţă şi pentru a fi citată A************ F******* P***** M**** în calitate de chemată în garanţie. Amână judecarea cauzei la data de 02 noiembrie 2012, pentru când se va concepta şi cita chemata în garanţie, cu copie de pe cererea de chemare în judecată, întâmpinarea şi cererea de chemare în garanţie. Pune în vedere reclamantului, prin apărător, să depună la dosarul cauzei, până la termenul următor, refuzul pârâtei de restituire a taxei pe poluare în cuantum de 3586 lei.

  • Sedinta din data de 01.06.2012 la ora 08:10

    Complet: F6-Contencios
  • Repus pe rol

    pentru ca în urma precuizării acţiunii pârâta să îşi formuleze apărarea şi cererea de chemare în garanţie.

  • Sedinta din data de 20.04.2012 la ora 08:10

    Complet: F6-Contencios
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare a cauzei formulată de pârâte, prin consilier juridic, prin care solicită instanţei acordarea unui nou termen de judecată pentru a depune întâmpinare pentru pârâta AFP Băbeni. Amână judecarea cauzei la data de 01 iunie 2012, pentru când se vor cita în cauză, în calitate de pârâte Direcţia Generală a Finanţelor Publice Vâlcea şi AFP Băbeni, urmând a se opera această modificare şi în programul ECRIS.

  • Sedinta din data de 23.03.2012 la ora 08:10

    Complet: F6-Contencios
  • Amână cauza

    Admite cererea de amânare a cauzei formulată de pârâte, prin consilier juridic, prin care solicită instanţei acordarea unui nou termen de judecată în vederea pregătirii apărării. Pune în vedere reclamantului, prin apărător, să comunice pârâtelor, în copie, înscrisurile pe care îşi întemeiază acţiunea şi să depună la dosar timbru judiciar de 0,3 lei. Amână judecarea cauzei la data de 20 aprilie 2012, pentru când părţile au termen în cunoştinţă.

Flux dosar


Actualizare GRPD