B****** C*********
ReclamantJ***** M*******
ReclamantB****** J*****
PârâtB****** B***** I****
PârâtH***** C***** A*****
PârâtAdmite acţiunea. Dispune ieşirea din indiviziune potrivit competării la raportul de expertiză
Hotarare 1544 din 25.06.2013Acordă termen de judecată la data de 25.06. 2013, pentru când se va repet procedura de citare cu pârâţii la domiciliul lor, prin afişare la uşa instanţei şi prin publicitate – prin grija reclamanţilor. Se va comunica un duplicat de pe completarea la raportul de expertiză pârâtei B****** J*****. Pronunţată în şedinţă publică, azi 21.05.2013.
Incheiere de sedinta din 21.05.2013Acordă termen de judecată la data de 21.05. 2013, pentru când se va repet procedura de citare cu pârâţii la domiciliul lor, prin afişare la uşa instanţei şi prin publicitate – prin grija reclamanţilor. Pârâta Bodescu Jeniţa are TC. Pune în vedere reclamanţilor să achite suplimentul onorariului de expert, în cuantum de 300 lei. Se reveni cu adresă la expertul Apostol Florin , căruia i se vor comunica obiecţiunile reclamanţilor, cu precizarea de a întocmi o a doua variantă de lotizare în raport de obiecţiunile reclamanţilor şi să se realizeze un echilibru raportat la cota ce se cuvine acestora din masa succesorală.
Incheiere de sedinta din 16.04.2013Acordă termen de judecată la data de 16.04. 2013, pentru când se va repet procedura de citare cu pârâţii şi prin publicitate – prin grija reclamanţilor. Pune în vedere reclamanţilor să achite suplimentul onorariului de expert, în cuantum de 300 lei. Pronunţată în şedinţă publică, azi 12.03.2013.
Incheiere de sedinta din 12.03.2013Numeşte expert, pe Apostol Florin pentru efectuarea expertizei topografice având în vedere obiectivele: identificare şi evaluare teren ( mai puţin suprafaţa de 1223 mp teren intravilan),să întocmească două variante de lotizare şi să stabilească sultele compensatorii în funcţie de opţiunile părţilor. Acordă termen de judecată la data de 12.03.2013 pentru când se va repeta procedura de citare cu pârâţii care nu au TC, pârâta B****** J***** se va cita prin publicitate- prin grija reclamanţilor. Pune în vedere reclamanţilor să achite onorariul provizoriu pentru expert, în cuantum de 800 lei, urmând a se emite adresă de desemnare expertului după ce reclamanţii depun la dosar dovada de achitare a onorariului de expert.. Se va emite adresă către BLETC Neamţ , pentru a comunica expertul desemnat în cauză.
Incheiere de sedinta din 05.02.2013DISPUNE Acordă termen de judecată la data de 05.02.2013, pentru când pune în vedere reclamanţilor, prin apărător să formuleze o precizare la acţiune cu privire la suprafaţa de 1223 mp teren intravilan despre care se arată în cererea de chemare în judecată că nu face obiectul prezentei cauze. Se va repeat procedura de citare cu pârâta B****** J***** prin afişare la uşa instanţei şi prin publicitate- de către reclamanţi. Pronunţată în şedinţă publică, azi 08.01.2013.