R******** M****
ReclamantG******* R*******
PârâtRespinge acţiunea reclamantului Rădulescu Mihai în contradictoriu cu pârâtul G******* R******* ca neîntemeiată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 08.05.2013.
Hotarare 1556/2013 din 08.05.2013Respinge excepţia inadmisibilităţii ca neîntemeiată. Respinge cererea de sesizare a Curţii Constituţionale cu excepţia de neconstituţionalitate a OUG nr. 38/2012 ca inadmisibilă. Cu recurs în 48 de ore de la pronunţare. Fixează termen de judecată la 08.05.2013, ora 09:00, cu citare părţi. Pronunţată în şedinţă publică, 03.04.2013.
Incheiere de sedinta din 03.04.2013Încuviinţează cererea de amânare pentru lipsă de apărare. Prorogă discutarea excepţiei inadmisibilităţii şi a cererii de sesizare a Curţii Constituţionale. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 20.03.2013, C5 fond, ora 09:00, sala E23 „Paul Negulescu”, termen în cunoştinţa părţilor.
Incheiere de sedinta din 06.02.2013Prorogă discutarea excepţiei inadmisibilităţii acţiunii invocată de pârâtul G******* R*******. Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de reclamant prin apărător pentru a lua cunoştinţă de întâmpinare. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 06.02.2013, Complet 5 Fond, ora 09:00, pentru când se va cita pârâtul, cu copie a precizări acţiunii şi cu menţiunea de a depune întâmpinare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 05 decembrie 2012.
Prorogă discutarea excepţiei inadmisibilităţii acţiunii invocată de pârâtul G******* R*******. Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de reclamant prin apărător pentru a lua cunoştinţă de întâmpinarea depusă de pârât precum şi pentru a-i da posibilitatea să formuleze o nouă precizare a acţiunii iniţiale. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 05.12.2012, Complet 5 Fond, ora 09:00, pentru când se va cita pârâtul, cu copie a precizării acţiunii. Pronunţată în şedinţă publică azi, 24 octombrie 2012.
Pune în vedere reclamantului prin apărător, să depună în scris precizarea acţiunii făcută verbal, în sensul de a indica partea cu care înţelege să se judece în contradictoriu. Constată lipsă de procedură faţă de G******* R*******. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 24.10.2012, Complet 5 Fond, ora 09:00, pentru când se va cita pârâtul, cu copie acţiune. Pronunţată în şedinţă publică azi, 12 septembrie 2012.