A**** A********
PetentC****** L***** D* F*** F****** D***** P*** P*****
IntimatC****** J******** D* F*** F****** P******
IntimatAdmite in parte plângerea. Obliga comisiile sa elibereze proces verbal de punere in posesie si titlul de proprietate pentru supraf. de 7800 mp
Se revine cu adresă către Comisia Locală de Fond Funciar Drajna pentru a comunica relatiile solicitate. In temeiul art. 108 ind.1 pct.2 lit. f) C.proc.civila aplică primarului com. Drajna in calitate de presedinte al Comisiei Locale amenda judiciară în cuantum de 200 lei pentru necomunicarea relatiilor, fapt ce a cauzat tergiversarea solutionării cauzei. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Acordă termen la 5 iunie 2012, in cunostinta părtilor Pronuntată in sedintă publica azi 15 mai 2012.
Se revine cu adresă către Comisia Locală de Fond Funciar Drajna pentru a da lămuriri , in conditiile în care asa cum afirma si petentul pentru terenul din pct. Rupturi se cunoaste locatia si vecinătătile, cu privire la motivele pentru care acest teren nu a fost identificat si mentionat in procesul verbal de punere în posesie. Acordă termen la 15 mai 2012, in cunostinta părtilor Pronuntată in sedintă publica azi 17 aprilie 2012.