B**** F*******
PetentB**** R******
IntimatAdmite cererea formulată de petentul Bordi Francisc , domiciliat în Idrifaia nr.232, jud. Mureş în contradictoriu cu intimata B**** R****** , având acelaşi domiciliu, reprezentată prin curator Bordi Emoke, domiciliată în Mica nr.130, jud. Mureş. Dispune punerea sub interdicţie a intimatei B**** R******, născută la data de 20.04.1938 în Idrifaia , domiciliată în Idrifaia nr.232, jud. Mureş, posesoare a BI seria BD nr.828319 ,CNP.*********7405. Dispune comunicarea prezentei hotărâri Autorităţii Tutelare din cadrul Primăriei Suplac în vederea desemnării unui tutore, Direcţiei de Sănătate Publică Mureş şi Judecătoriei Târnăveni. Hotărârea rămasă definitivă se va publică în extras într-un ziar de circulaţie judeţeană. Cu drept de apel în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 24.10 2012.
Apreciază că este necesară amânarea cauzei , acordarea unui nou termen de judecată, şi urmează să admită cererea formulată de Reprezentantul Ministrului Public, ca fiind întemeiată, în vederea finalizării raportului de expertiză
AMÂNAT PENTRU ADMINISTRARE DE PROBE
Apreciază că se impune amânarea cauzei şi admite cererea formulată de reprezentantul Parchetului, în vederea efectuării cerectărilor cu privire la intimata B**** R******. Urmează a se reveni cu adresă la Parchetul de pe lângă Judecătoria Târnăveni, în vederea efectuării cercetărilor ce se impun în prezenta cauză. Pune în vedere petentului şi fiicei intimatei Szakacs Bordi Emoke să se prezinte la data de 31 iulie 2012, la Judecătorie . Urmează a se deplasa completul de Judecată - C2- la domiciliul intimatei din Idrifaia , nr.232 , în vederea ascultării acesteia.
amânat pentru administrare de probe