S* C* A*** S*****
PetentI************ T********* D* M**** V*****
IntimatAdmite, în parte, plângerea contravenţională formulată de petenta S.C. Ateg S.R.L. Dispune modificarea procesului verbal de constatare şi sancţionare a contravenţiilor seria VLITM nr. 0005471 întocmit de intimat în data de 29.05.2012 în sensul înlocuirii sancţiunii amenzii contravenţionale în cuantum de 7000 lei aplicată petentei pentru săvârşirea contravenţiei prevăzută şi sancţionată de art. 7 alin. 4 lit. a) raportat la art. 39 alin. 5 din Legea nr. 319/2006 cu sancţiunea „Avertisment”. Menţine restul dispoziţiilor procesului verbal de contravenţie. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi 5 noiembrie 2012.
Încuviinţează proba cu înscrisuri şi proba testimonială cu un martor, solicitate de societatea petentă. Încuviinţează proba cu înscrisurile existente la dosar, solicitată de reprezentantul intimatului. Amână judecarea cauzei la data de 05 noiembrie 2012, pentru când: Pune în vedere reprezentantului societăţii petente următoarele: - să depună la dosar înscrisuri prin care să facă dovada aducerii la îndeplinire a măsurilor stabilite de intimat prin planul de măsuri; - să indice în termen de 05 zile calculate de la acest termen de judecată, numele, adresa şi împrejurările pe care înţelege să propună martorul, sub sancţiunea decăderii din probă; - să depună la dosar toate înscrisurile de care înţelege să se prevaleze în cauză, cu 05 zile înainte de termenul de judecată acordat, cu duplicat pentru comunicare.
Acordă un nou termen de judecată la data de 01 octombrie 2012, în vederea comunicării întâmpinării către societatea petentă, cu menţiunea să se prezinte în instanţă să semneze şi să ştampileze cererea de chemare în judecată, sub sancţiunea aplicării prevederilor legale.