D******* G******* A F********* P****** O**
CreditorS* I***** A**** S**
DebitorP****** S***
LichidatorÎn temeiul art 131 din Legea privind procedura insolventei , Dispune închiderea procedurii falimentului debitorului SC INAXOR AIKON SRL. Dispune radierea debitorului din Registrul Comerţului de pe lângă Tribunalul Olt. În temeiul art 136 din Legea privind procedura insolvenţei, Descarcă pe lichidatorul judiciar Phoenix SPRL, de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art 135 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorului, Direcţiei Generală Regională a Finanţelor Publice Craiova –Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt, Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Olt, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Dispune plata sumei de 3000 lei exclusiv TVA cheltuieli de administrare şi lichidare şi a sumei de 220 lei cheltuieli de procedură pentru lichidatorul judiciar din fondul de faliment conform art 4 din lege. coroborat cu art 89 din Statutul privind Organizarea si exercitarea profesiei de practician in insolventa. Definitivă. Cu recurs în 7 zile de la comunicare care se depune la sediul Tribunalului Olt.
Hotarare 142/2014 din 10.03.2014Amână cauza la data de 10.03.2014 cu propunerea discutării închiderii procedurii.
Incheiere de sedinta din 27.01.2014Amână cauza la data de 27.01.013 pentru continuarea procedurii şi pentru soluţionarea cererii de antrenare a răspunderii patrimoniale.
Incheiere de sedinta din 11.11.2013Amână cauza la data de 11.11.2013 pentru soluţionarea cererii de antrenare.
Incheiere de sedinta din 16.09.2013În baza art. 54 alin.(4) din Legea nr. 85/2006 aprobă raportul administratorului PHOENIX SPRL privind intrarea în faliment a debitorului S* I***** A**** S**. În baza art. 107 alin.(1) lit.D din lege dispune începerea procedurii falimentului debitorului S* I***** A**** S**. În temeiul art. 107 alin. (2) din Legea privind procedura insolvenţei, Confirmă în calitate de lichidator judiciar pe administratorul judiciar PHOENIX SPRL care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din lege. În temeiul art. 107 alin. (2) din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitorului. Dispune predarea gestiunii către lichidator împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii .. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Dispune notificarea de către administrator a deschiderii procedurii de faliment tuturor creditorilor, debitorului şi Oficiului Registrului Comerţului de pe langa Tribunalul Olt. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor creanţelor născute în cursul procedurii la 20.06.2013. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor născute în cursul procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor 05.07.2013. Fixează termenul limită pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor 19.07.2013. In temeiul art.113 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Fixeaza termen de procedura la 16.09.2013. Definitivă. Cu recurs în 7 zile de la comunicare
Hotarare 405/2013 din 20.05.2013Admite cererea formulata de creditoarea Directia Generala a Finantelor Publice Olt pentru deschiderea procedurii insolventei împotriva debitorului SC INAXOR AIKON.SRL In temeiul art 33 alin 6 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă impotriva debitorului SC INAXOR AIKON.SRL In temeiul art. 34 din Legea privind procedura insolventei, numeşte administrator judiciar pe PHOENIX SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 20 din Legea privind procedura insolvenţei,cu un onorariu de 45 lei lunar.. In temeiul art 54 pct 1 fixează termenul pentru intocmirea primului raport de către administratorul judiciar la 28.02.2013. În temeiul art 61 din Legea privind procedura insolventei, dispune notificarea de către administrator a deschiderii procedurii insolvenţei tuturor creditorilor, debitorului şi Oficiului Registrului Comerţului de pe langa Tribunalul Olt prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă Fixează termen limită pentru depunerea creanţelor la 18.03.2013. Fixează termen limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar de creante la 1.04.2013. Fixează termen limită pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 15.04.2013. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 05.04.2013. ora 11 la sediul Tribunalului Olt şi convoacă creditorii debitorului. Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. In temeiul art 4 dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar la o unitate bancara din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii in termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii in caz de neîndeplinire a atributiei, contul va fi deschis de catre administratorul judiciar. Termen de procedura 20.05.2013. Definitivă. Cu recurs in 7 zile de la comunicare.
Hotarare 107/2013 din 11.02.2013Amână cauza la data de 11.02.2013 pentru îndeplinirea procedurii de citare cu debitoarea.