I******* S*****
InculpatI******* S***** p*** a****** l* C******** L**** C******
InculpatI******* Ş*****
InculpatR************* L**** A* P******* C****** J****
PetentÎn temeiul art. 86 alin 2 din OUG 195/202 rep. condamna pe inculpatul I******* S***** (date) la pedeapsa de 6 luni inchisoare pentru savarsirea infractiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul de catre o persoana are dreptul de a conduce autovehicule suspendat. Constata ca fapta pentru care inculpatul a fost condamnat prin prezenta este concurenta cu fapta pentru care acesta a fost condamnat la pedeapsa de 8 luni inchisoare prin sentinta penala nr. 778/23.09.2013 pronuntata de Judecatoria Sectorului 1 Bucuresti – Sectia Penala, definitiva prin nerecurare. In baza art 85 c.p. anuleaza beneficiul suspendarii conditionate a executarii pedepsei aplicate prin sentinta penala nr. 778/23.09.2013 pronuntata de Judecatoria Sectorului 1 Bucuresti – Sectia Penala, definitiva prin nerecurare. In baza art 36 alin 1 c.p. rap la art 33 lit a c.p. si art 34 lit b c.p. contopeste pedeapsa aplicata prin prezenta cu pedeapsa aplicata prin sentinta penala nr. 778/23.09.2013 pronuntata de Judecatoria Sectorului 1 Bucuresti – Sectia Penala, definitiva prin nerecurare, urmand ca in final inculpatul sa execute pedeapsa cea mai grea, anume cea de 8 luni inchisoare. În temeiul art. 71 cod penal interzice inculpatului exerciţiul drepturilor prevăzute de art. 64 al. 1 lit. a, teza a II-a şi b cod penal. In temeiul art 81 c.p. suspenda conditionat executarea pedepsei pe durata unui termen de incercare de 2 ani si 8 luni, stabilit in conditiile art. 82 c.p. In baza art 359 c.p. atrage atentia inculpatului asupra dispozitiilor art 83 c.p., a caror nerespectare are ca urmare revocarea suspendarii. In temeiul art 71 alin 5 suspenda executarea pedepselor accesorii pe durata suspendarii conditionate a executarii pedepsei principale. În temeiul art. 189 cod procedură penală onorariul avocatului din oficiu, in cuantum de 200 lei, se avansează din fondurile Ministerului Justiţiei şi Libertăţilor Cetăţeneşti în favoarea Baroului Ilfov. În temeiul art. 191 al. 1 cod procedură penală obliga inculpatul la plata sumei de 400 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la pronunţare pentru părţile prezente şi de la comunicare pentru cele care au lipsit. Pronunţată în şedinţă publică azi 17.01.2014.
Hotarare 1/2014 din 17.01.2014Amână pronunţarea la data de 17.01.2014.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 08.01.2014Amână cauza in vederea administrării probelor propuse.
Incheiere de sedinta din 27.11.2013Amână cauza faţă de lipsa sentinţei penale pronunţată în dosarul nr. 15474/299/2013 de către Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti.
Incheiere de sedinta din 16.10.2013Amână cauza faţă de lipsa de procedură cu inculpatul.
Incheiere de sedinta din 19.06.2013Amână cauza faţă de lipsa relaţiilor solicitate de la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti.
Incheiere de sedinta din 22.05.2013Amână cauza pentru a se solicita relaţii la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti.
Incheiere de sedinta din 27.03.2013Amână cauza faţă de răspunsul primit de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1.
Incheiere de sedinta din 13.02.2013Amână cauza faţă de lipsa inculpatului.
Amână cauza faţă de lipsa relaţiilor de la IGPR.
Amână cauza faţă de lipsa inculpatului şi pentru administrare probe.
pentru administrarea probelor propuse.