Dosar 85/205/2012 din 04.01.2012

partaj judiciar


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 85/205/2012
Data dosar:
04.01.2012
Instanta:
Judecătoria Câmpulung
Departament:
Judecatorie
Obiect:
partaj judiciar
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 09.11.2012 la ora 08:30

    Complet: C5 - civil
  • Încheiere

    Admite cererea. Dispune investirea cu formulă executorie a sentinţei civile nr. 1307 pronunţată la 11 iulie 2012 de Judecătoria Câmpulung. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 09 noiembrie 2012.

  • Sedinta din data de 11.07.2012 la ora 08:30

    Complet: Amânare pronunţare
  • Admite in parte cererea

    Admite în parte acţiunea. Respinge cererea de intervenţie în interes propriu. Dispune ieşirea părţilor din indiviziune. Omologhează raportul de expertiză întocmit de ing. expert Creţu Cristian şi atribuie părţilor loturile conf. variantei a II a. Obligă pe reclamanta - pârâtă să plătească pârâtei -reclamante suma de 13755 lei reprezentând cheltuieli cu ultima boală a defunctului şi cheltuieli cu pomana de înmormântare şi pomenile ulterioare. Compensează cheltuielile de judecată. Definitivă Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare Pronunţată în şedinţa publică azi 11 iulie 2012.

  • Sedinta din data de 06.07.2012 la ora 08:30

    Complet: C5 - civil
  • Amână cauza

    Amână pronunţarea asupra fondului cauzei la data de 11 iulie 2012 Pronunţată în şedinţă publică azi 6 iulie 2012

  • Sedinta din data de 22.06.2012 la ora 08:30

    Complet: C5 - civil
  • Amână cauza

    Amână judecarea cauzei la data de 06 iulie 2012, la cererea apărătorilor părţilor pentru studierea raportului de expertiză. Pronunţată în şedinţa publică de la 22 iunie 2012.

  • Sedinta din data de 01.06.2012 la ora 08:30

    Complet: C5 - civil
  • Amână cauza

    Emite adresă către expertul desemnat în cauză pentru a lua măsurile ce se impun în vederea efectuării lucrării şi depunerii la dosar a raportului cu minim 5 zile înainte de următorul termen de judecată. Pentru efectuarea expertizei, amână judecarea cauzei la data de 22 iunie 2012. Pronunţată în şedinţa publică de la 01 iunie 2012.

  • Sedinta din data de 04.05.2012 la ora 08:30

    Complet: C5 - civil
  • Amână cauza

    Numeşte expert pe ing. Creţu Ion Cristian, pentru efectuarea expertizei având ca obiectiv identificarea, evaluarea şi lotizarea bunurilor cuprinse în încheierea de admitere în principiu, şi propunere de lotizare. Va dispune emiterea unei adrese către expertul desemnat în cauză pentru a lua măsurile ce se impun în vederea efectuării lucrării şi depunerii la dosar a raportului cu minim 5 zile înainte de următorul termen de judecată. Va fixa onorariul provizoriu pentru lucrarea de expertiză, 500 lei, în sarcina părţilor, din care 250 lei să fie achitată de reclamant şi 250 lei de pârâtă. Va pune în vedere pârâtei, ca în termen de 5 zile, să facă dovada achitării onorariului provizoriu pentru lucrarea de expertiză, sub sancţiunea decăderii din probă. Va dispune emiterea unei adrese către Tribunalul Argeş –Biroul Expertize Tehnice, pentru a lua în evidenţă numirea expertului. Pentru efectuarea expertizei, amână judecarea cauzei la data de 01 iunie 2012. Pronunţată în şedinţa publică de la 04 mai 2012.

  • Sedinta din data de 11.04.2012 la ora 08:30

    Complet: Amânare pronunţare
  • Amână cauza

    Admite în parte şi în principiu acţiunea precizată formulată de reclamantul B**** I** G*******, domiciliat în com. Dragoslavele, nr. 687A, judeţul Argeş. Respinge cererea de intervenţie în interes propriu formulată de intervenienta în interes propriu F****** L*****, domiciliată în com. Dragoslavele, judeţul Argeş. Admite în parte şi în principiu cererea reconvenţională formulată de pârâta-reclamantă B**** G*********, domiciliată în Câmpulung, str. Lt. Dumitru Lazea, nr. 10, bl. 27, sc. B, ap. 1, judeţul Argeş. Constată deschisă succesiunea defunctului Bunea Georgian, decedat la data de 03 septembrie 2011, cu ultimul domiciliu în Câmpulung, judeţul Argeş. Constată că în succesiunea defunctului au rămas următoarele bunuri: - un apartament situat în Câmpulung, str. Lt. Dumitru Lazea, nr. 10, bl. 27, sc. B, et. 1, judeţul Argeş, împreună cu dreptul de coproprietate perpetuă şi forţată asupra tuturor părţilor din imobil care prin natura sau destinaţia lor sunt în folosinţă comună, precum şi dreptul de folosinţă pe durata existenţei construcţiei asupra terenului aferent acestui apartament, în suprafaţă de 14 mp; - o maşină de spălat; - un televizor color Vortex; - un televizor color Grunding; - o mobilă de dormitor; - o mobilă de bucătărie; - o ladă frigorifică; - un frigider Arctic; - un recamier; - un convector; - două fotolii; - o vitrină,; - galerii pe şină. Prorogă fondului pronunţarea asupra capătului de cerere privind pasivul succesoral şi asupra cererii aflate la fila 60 dosar. Urmează a fi numit expert în vederea evaluării şi lotizării bunurilor cuprinse în încheierea de admitere în principiu. Cu apel odată cu fondul. Fixează termen în vederea judecării fondului la 04 mai 2012. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 11 aprilie 2012.

  • Sedinta din data de 06.04.2012 la ora 08:30

    Complet: C5 - civil
  • Amână pronunţarea

    Amână pronunţarea aupra Încheierii de admitere în principiu la data de 11 aprilie 2012.

  • Sedinta din data de 23.03.2012 la ora 08:30

    Complet: C5 - civil
  • Amână cauza

    Admite în principiu cererea de intervenţie în interes propriu formulată de intervenienta F****** L*****. Amână judecarea cauzei la data de 06 aprilie 2012, pentru a da posibilitatea apărătorului pârâtei să ia cunoştinţă de întâmpinare şi precizarea de acţiune. Pronunţată în şedinţa publică de la 23 Martie 2012.

  • Sedinta din data de 09.03.2012 la ora 08:30

    Complet: C5 - civil
  • Amână cauza

    Citează intervenienta în interes propriu, F****** L*****, pentru a preciza dacă-şi însuşeşte cererea. Prorogă punerea în discuţie a admisibilităţii în principiu a cererii de intervenţie în interes propriu, la următorul termen de judecată. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Martie 2012.

  • Sedinta din data de 24.02.2012 la ora 08:30

    Complet: C5 - civil
  • Amână cauza

    Încuviinţează cererea apărătorului pârâtului de a se audia martorii propuşi, concomitent cu cei propuşi de reclamant, în acest sens acordă termen de judecată la data de 09.03.2012. Pune în vedere părţilor să asigure prezenţa martorilor pentru a fi audiaţi la următorul termen de judecată. Pronunţată în şedinţa publică de la 24 Februarie 2012.

  • Sedinta din data de 17.02.2012 la ora 08:30

    Complet: C5 - civil
  • Amână cauza

    Încuviinţează pentru ambele părţi proba cu înscrisuri,proba cu interogatoriu şi proba cu câte 2 martori. Prorogă punerea în discuţie a probei cu expertiză, după administrarea celorlalte probe încuviinţate. Pune în vedere părţilor să asigure prezenţa martorilor pentru a fi audiaţi la următorul termen de judecată. Pune în vedere părţilor să se prezinte personal la următorul termen de judecată pentru administrarea interogatoriilor . Pentru administrare probe amâna judecarea cauzei la data de 24.02. 2012 . Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Februarie 2012

  • Sedinta din data de 03.02.2012 la ora 08:30

    Complet: C5 - civil
  • Amână cauza

    Încuviinţează cererea privind amânarea judecării cauzei formulată de către apărătorul reclamantului. În baza art. 96 C.pr.civ, amână judecarea cauzei la data de 17.02. 2012 Dă termen în cunoştinţă pârâtei. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 Februarie 2012

Flux dosar


Actualizare GRPD