B**** D****** S****
InculpatI***** M****
InculpatP*** C*****
Parte vătămatăÎn baza art. 208 alin.1 C.pen. - art.209 alin.1 lit.a, g C.pen. condamnă la 3 ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat inculpatul I***** M****. În baza art. 208 alin.1 C.pen. - art.209 alin.1 lit.a, g C.pen. cu aplic.art.210 C.pen. condamnă la 3 ani închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat inculpatul Baciu Dumitru - Sorin. În baza art.71 C.pen. interzice inculpaţilor drepturile prevăzute de art.64 alin.1 lit. a teza a II-a, b C.pen. În baza art.81 alin.1 C.pen. dispune suspendarea condiţionată a executării pedepselor aplicate inculpaţilor pe o durată de 5 ani, termen de încercare calculat potrivit art.82 alin.1 C.pen. În baza art.71 alin.5 C.pen. suspendă executarea pedepselor accesorii aplicate inculpaţilor accesorii pe durata suspendării condiţionate a executării pedepsei. În baza art.359 C.pr.pen. atrage atenţia inculpaţilor asupra prevederilor art.83, 84 C.pen. privind revocarea suspendării condiţionate a executării pedepsei. În baza art.14 şi art.346 alin.1 C.pr.pen. rap. la art.998, 1003 C.civ. admite în parte acţiunea civilă formulată de partea civilă P*** C***** şi obligă inculpaţii în solidar la plata sumei de 32.044,4 lei cu titlu de daune materiale. Respinge celelalte pretenţii. În baza art.191 alin.1, 2 C.pr.pen. obligă fiecare inculpat la plata sumei de 800 lei reprezentând cheltuieli judiciare avansate de stat. În baza art.193 alin.1, 2, 6 C.pr.pen. obligă inculpaţii la plata sumei de 3800 lei reprezentând cheltuieli judiciare către partea civilă P*** C*****. Cu recurs în 10 zile de la comunicare cu inculpatul B**** D****** S**** şi de la pronunţare cu celelalte părţi.
Hotarare 772/2013 din 30.12.2013Amână pronunţarea cauzei la data der 30.12.2013.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 18.12.2013Pentru a se lua act de înscrisurile depuse la dosar .
Incheiere de sedinta din 27.11.2013În vederea soluţionării cererii de strămutare .
Incheiere de sedinta din 23.10.2013Pentru a da posibilitatea apărătorilor inculpaţilor să studieze raportul de expertiză comunicat la dosar.
Incheiere de sedinta din 25.09.2013Pentru studiul raportului de expertiză şi în vederea depunerii la dosar de către expert a unui nr. suficient de exemplare pentru a fi comunicate părţilor .
Incheiere de sedinta din 26.06.2013Faţă de lipsa raportului de expertiză dispus a se efectua în cauză.
Incheiere de sedinta din 24.04.2013administrare probe
Incheiere de sedinta din 27.03.2013Pentru a se efectua adresă la Biroul Local de Expertize Sibiu să ne comunice o listă cu experţi zootehnişti , pentru a se putea desemna în cauză un expert care să efectueze expertiza încuviinţată .
Incheiere de sedinta din 20.03.2013Pentru a se pronunţa asupra efectuării sau nu a expertizei solicitate de către reprezentantul părţii civile .
Incheiere de sedinta din 13.03.2013Pentru ca instanţa să se pronunţe asupra oportunităţii efectuării în cauză a unei expertize tehnice de specialitate.
Incheiere de sedinta din 20.02.2013Faţă de cererea de amânare depusă la dosar de către reprezentantul părţii civile , av. Bacaci Alexandru .
Incheiere de sedinta din 23.01.2013Faţă de lipsa martorilor de la acest termen şi pentru a se cita martorii încuviinţaţi părţii civile.
Incheiere de sedinta din 12.12.2012În vederea administrării probelor încuviinţate .
Pentru a se prezenta în cauză apărătorul desemnat din oficiu pentru inculpatul I***** M**** , având în vedere că avocata prezentată în substituire nu îl mai poate asista , date fiind interesele contrare ale inculpaţilor.
Pentru a se cita inculpaţii cu mandat de aducere cu însoţitor .
Faţă de cererea de amânare depusă la dosar de către inculpatul Baciu D-tru Sorin pentru angajarea unui apărător ales.