S******* L***** I****
ReclamantV********* E****
PârâtB***** R***** M*******
IntervenientConsfinţeşte tranzacţia părţilor
Hotarare 4162/2014 din 27.03.2014amana pronuntarea
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 20.03.2014termen dat în cunoştinţa părţilor, pentru cand acestea sa cerce stingerea litigiului pe cale amiabilă. Pentru cand reclamantul si intervenienta să facă dovada achitării diferenţei onorariului de expert in sumă de 1242 lei.
Incheiere de sedinta din 06.03.2014-pentru cand se va cita expertul
Incheiere de sedinta din 23.01.2014-pentru ca parata sa depuna contractul de vanzare cumparare autot.marca Dacia 1.9
Incheiere de sedinta din 09.01.2014termen dat în cunoştinţa părţilor, pentrru cand acestea să ia la cunoştinţă de raportul de expertiză grafologică. Se va emite proces-verbal către Grefa instantei, unde se vor ataşa următoarele acteîn original: testamente Micula Ionel, cerere către BNP, anexat testament BNP Doroş-Golban-Curuţi, contract de vânzare-cumpărare vehicul, contract vânzare-cumpărare din 16.09.1997, declaraţie, trei state de plată, cereri de chemare in judecată, cerere Romtelecom, cerere către Judecătoria Timişoara, cereri către Judecătoria Timisoara din data de 19.07.1993 contract furnizare servicii din 28.12.2006, anexa 2.1, anexa 1, anexa 4, anexa 4.1 anexa 4 promoţii telefonie, carnet de muncă, paşaport.
Incheiere de sedinta din 12.12.2013Emite adresă către Institutul Naţional de Expertize Criminalistice din Bucureşti în vederea efectuării unei noi expertize grafologice.
Incheiere de sedinta din 14.11.2013Emite adresă către Institutul Naţional de Expertize Criminalistice din Bucureşti şi trimite dosarul în vederea efectuării unei noi expertize grafologice.
Incheiere de sedinta din 17.10.2013Amână judecarea cauzei pentru data de 17.10.2013,c37, sala 331, termen dat în cunoştinţa părţilor.
Incheiere de sedinta din 19.09.2013pentru când părţile să ia la cunoştinţă de raportul de expertiză in specialitatea grafologie.
Incheiere de sedinta din 06.06.2013Se emite adresă către Laboratorul Interjudetean de Expertiza Criminalistica Timisoara, cu mentiunea de a efectua raportul de expertiză in specialitatea grafologie.
Incheiere de sedinta din 09.05.2013Se emite adresă către Laboratorul Interjudetean de Expertiza Criminalistica Timisoara, cu mentiunea de a efectua raportul de expertiză in specialitatea grafologie.
Incheiere de sedinta din 11.04.2013Se emite adresă către Laboratorul Interjudetean de Expertiza Criminalistica Timisoara, - se efectuează adresă către BNP Bâc Alin
Incheiere de sedinta din 28.03.2013Se emite adresă către Laboratorul Interjudetean de Expertiza Criminalistica Timisoara, cu mentiunea de a efectua şi de a depune raportul de expertiza in specialitatea grafologie. Se emite adresă la BNP Bâc Alin pentru a depune dosarul succesoral al defuntului Micula Ionel. Amână judecarea cauzei pentru data de 28.03.2013, c37, termen dat in cunostinta partilor, pentru cand reclamantul să facă dovada achitării onorariului de expert de 900 lei, o copie urmând a fi inaintată către Laboratorul Interjudetean de Expertiza Criminalistica.
Incheiere de sedinta din 28.02.2013Se comunică dosarul, in intregime, către Laboratorul Interjudeţean de Expertiză Criminalistică Timişoara
Incheiere de sedinta din 31.01.2013Incuviinteaza cererea avocatilor partilor de amanare a cauzei . Amana judecarea cauzei pentru data de 31.01.2013, c37, termen dat in cunostinta partilor , pentru cand se efectueaza adresa catre BNP Doros-Goldan-Curuti, cu mentiunea de a ne comunica dosarul succesoral nr.2934/05.08.2008, in original in vederea efectuarii expertizei grafologice, avand in vedere ca la efectuarea acesteia, sunt necesare mijloace tehnice de specialitate aflate in laborator; In cazul in care dosarul nu poate fi comunicat prin serviciul postal, sa fie depus in sedinta. Pune in vedere avocatilor de a depune acte in original, cu semnatura partii contestate.
Incheiere de sedinta din 24.01.2013Incuviinteaza proba solicitata de avocatul reclamantului. Amana judecarea cauzei pentru data de 24.01.2012, c37, ora 11.30 termen dat in cunostinta partilor , pentru cand reclamantul sa prezinte martora propusa, Benceu Roxana , in vederea audierii . Se efectueaza adresa catre BNP Doros-Goldan-Curuti, cu mentiunea de a ne comunica dosarul succesoral nr.2934/05.08.2008, in original, in vederea efectuari expertizei grafologice. Pune in vedere avocatilor de a depune acte in original, cu semnatura partii contestate.
Admite in principiu cererea de interventie accesorie a numitei Benceu Romica Marioara, sens in care va fi citata intervenienta. Amana judecarea cauzei pentru data de 22.11.2012, c37,ora 11:30 termen dat in cunostinta partilor , pentru cand se vor prezenta partile in vederea raspunderii la interogatoriu. Pentru cand avocatii partilor vor prezenta martorii propusi, si anume Benceu Roxana si Colariu Rodica, iar pentru parata, martorii Farkas ladislau si Cocioba Liviu, in vederea audierii lor. Necesitatea probei cu expertiza, proba solicitata de av.reclamantului, va fi discutata dupa administrarea probelor testimoniale,cu inscrisuri si cu martori.
Amana judecarea cauzei pentru data de 04.10.2012, c37, termen dat in cunostinta partilor , pentru cand av.paratei sa depuna certificatului de atestare a calitatii de mostenitor. Se efectueaza adresa catre BNP Doros pentru a ne comunica toate actele conexe celui cu nr.2934/05.08.2008. Asupra cererii de admitere in principiu a cererii de interventie accesorie a numitei Benceu Romica Marioara, se va pronunta la urmatorul termen de judecata.
admite cererea
Amana judecarea cauzei pentru data de 20.09.2012, c37, termen dat in cunostinta reclamantului , pentru cand av.reclamantului sa depuna prin registratua instantei numarul certificatului de atestare a calitatii de mostenitor pentru a putea fi efectuata adresa catre BNP Bac Alin. Se efectueaza adresa catre BNP Doros pentru a ne comunica toate actele conexe celui cu nr.2934/05.08.2009. Se citeaza parata cu un exemplar inscrisuri. Instanta se va pronunta in Camera de consiliu asupra cererii de acordare a ajutorului public judiciar .
Amana judecarea cauzei pentru data de 06.09.2012, c37, termen dat in cunostinta partilor , pentru cand va fi citat reclamantul cu mentiunea de a achita taxa de timbru de de 9172,55 lei si timbru judiciar de 5 lei , sub sanctiunea anularii actiunii ca netimbrata .