S**** G******
PetentP********* L******
IntimatP********* C********
IntimatRespinge acţiunea formulată de S**** G****** în contradictoriu cu P********* L****** şi P********* C******** . Cu apel. Pronunţată în şedinţă publică azi, 13.02.2013.
Hotarare 752/2013 din 13.02.2013pt a depune eventuale obiectiuni la raportul de expertiza
În baza art. 167 alin.1 Cpc coroborat cu disp.art. 129 alin.5 Cpc încuviinţează pentru părţi proba cu înscrisuri şi proba cu expertiza specialitatea topo. Văzând disp.art. 202 Cpc numeşte în cauză pe dl. exp. Biteş Şerban, stabilind un onorariu provizoriu în cuantum de 500 lei în sarcina petentului. Pune în vedere petentului să facă dovada achitării onorariului provizoriu pentru expert sub sancţiunea decăderii din probă. Se emite adresă către expert. Biteş Şerban cu obiectivele stabilite de instanţă, cu menţiunea de a proceda la efectuarea expertizei cu respectarea disp.art. 208 Cpc şi întocmirea raportului de expertiză cu respectarea disp.art. 209 Cpc. Se emite adresă către BLET de pe lângă Tribunalul Mehedinţi pentru a se aduce la cunoştinţă numirea expertului în cauză. Amână cauza la data de 16.01.2013.
În baza art. 116 Cpc coroborat cu disp.art. 86 Cpc, văzând şi prevederile paragrafului 1 al art. 6 din CEDo, încuviinţează cererea de amânare formulată de reclamant pentru observarea întâmpinării pârâţilor şi a înscrisurilor depuse de aceştia. Amână cauza la data de 05.12.2012.
Admite cererea de amânare formulată de av. Bordea Narcis. Amână cauza la data de 07.11.2012.
În baza art. 156 Cpc admite cererea de amânare formulată de pârâtă. Pune în vedere apărătoarei reclamantului să facă dovada achitării taxei judiciare de timbru în cuantum de 10 lei şi timbru judiciar de 0,5 lei sub sancţiunea anulării cererii ca netimbrată. Se comunică pârâţilor cerere îndreptare eroare materială cerere de cgemare în judecată. Amână cauza la data de 10.10.2012.